ماجرای عجیب ربوده شدن یک زن ایرانی در کانادا

سه ماه پیش، در یک شب سرد زمستانی، سه مرد مسلح با لباس افسران پلیس به خانه ای در حومه یک شهر کوچک تفریحی در کانادا رفتند و در را زدند.

یک زوج ایرانی در این خانه زندگی می کردند و عصر همان روز یکی از اقوام 37 ساله به نام الناز که یکی از اقوام بود مهمان آنها بود.

افراد مسلح می گویند الناز دستگیر شده و باید او را ببرند. اما صاحبخانه به آنها مشکوک شد و افراد مسلح با آنها درگیر شدند و الناز را به زور ربودند و در حالی که او را با پای برهنه در میان برف می کشیدند، سوار خودرویی شدند و متواری شدند.

متهم به ربودن یک زن ایرانی در کانادا

در پی ربوده شدن الناز، پرونده به پلیس گزارش و تحقیقات برای یافتن ردی از وی آغاز شد. هنوز هیچکس نمی داند که آدم ربایان چه کسانی بوده اند و از انگیزه ربوده شدن این زن ایرانی چه خبر است، اما مشخص شد این زن ایرانی چندی پیش درگیر اتفاقات عجیبی بوده است.

ماجرا از این قرار بود که الناز که با همسرش در ایران زندگی می کند، حدود پنج سال پس از مرگ همسرش تصمیم به مهاجرت به کانادا گرفت. شغل او یک تجارت بود تا اینکه چندین ماه قبل از ربوده شدن درگیر حوادث عجیبی شد.

اولین تصادف او سال گذشته اتفاق افتاد. یک زن ایرانی که به تنهایی در آپارتمانی در ریچموند هیل در شمال تورنتو زندگی می‌کند، زمانی که می‌خواست ماشینش را به یک مرکز اجاره‌ای براند، متوجه شد که دو دستگاه جی‌پی‌اس زیر ماشینش نصب شده است. او نمی دانست چه کسی جی پی اس را نصب کرده و ماجرا را به پلیس گزارش کرده است.

  کاهش وزن/ چای زنجبیل و دارچین برای کاهش وزن

اما مسئولان فقط به او توصیه کردند که بیشتر مراقب خودش باشد. حادثه دوم 2 هفته قبل از ربوده شدن الناز اتفاق افتاد. او در حالی که در پارکینگ آپارتمانش بود مورد حمله دو مرد قرار گرفت. مردان جوان با ماهیتابه ضربه محکمی به سر زن ایرانی زدند و با رسیدن یکی از همسایه ها از ترس دستگیری متواری شدند. پس از این اتفاق، الناز 40 بخیه روی سرش زد و بار دیگر ماجرا را به پلیس گزارش داد، این بار پلیس از او خواست به مکان امنی منتقل شود و موبایلش همیشه روشن بود. زن ایرانی که از این ماجرا به وحشت افتاده بود، این بار تصمیم گرفت برای در امان ماندن از حمله بستگانش به شهری کوچک در استان انتاریو نقل مکان کند. او مدتی به ملاقات یکی از بستگانش رفته بود تا اینکه سه ماه پیش سه مرد با لباس پلیس رفتند و او را ربودند و مدعی شدند که او حکم بازداشت دارد اما هنوز خبری از او نیست.

دستگیری یک مظنون

در حالی که والدین الناز در ایران نگران ربوده شدن دخترشان هستند، پلیس کانادا هنوز موفق به حل این پرونده نشده است. آنها حتی نتوانسته اند خودرویی را که الناز در آن ربوده شده است شناسایی کنند.

با این حال ممکن است تمام ماجراهایی که برای این زن ایرانی رخ داده به هم مرتبط باشد. آنها مشکوک بودند که حمله به این زن در پارکینگ آپارتمانش مربوط به ربوده شدن او باشد، به همین دلیل تحقیقات برای شناسایی دو مرد جوان حمله کننده و زخمی شدن الناز را آغاز کردند. تحقیقات در هفته گذشته منجر به دستگیری یکی از این افراد شد.

  قیمت مرغ چهارشنبه 18 شهریور 1401

پلیس منطقه یورک پنجشنبه گذشته اعلام کرد که مردی 23 ساله به نام پرزیدنت سینگ با چهار اتهام تجاوز به یک زن ایرانی از جمله آدم ربایی و اقدام به قتل مواجه است. پلیس همچنین عامل دوم حمله به الناز، هارش دیپ بینر را شناسایی کرده است که او نیز با همین اتهامات روبروست. برای او حکم بازداشت در سراسر کانادا صادر شده است. کمک بخواهید.

بازرس پلیس در انتاریو به خبرنگاران گفت: “بزرگترین امید من زنده بودن الناز است و بزرگترین ترس من این است که زنده نباشد و پلیس با جامعه ایرانی در تورنتو و مونترال برای حل معمای این پرونده همکاری می کند.” مارتین گراهام. .

در همین حال پیامی به زبان فارسی از مادر الناز در رسانه ها و شبکه های اجتماعی کانادا منتشر شد که با صدایی نگران به حاضران می گوید: «ما شدیداً به کمک شما نیاز داریم. به عنوان یک مادر از شما می خواهم که ما را راهنمایی کنید و هر چه می دانید به ما بگویید. خواهش می کنم از شما می پرسم.» / همشهری

دیدگاهتان را بنویسید