ماجرای درگیری مولوی نشینان و دانش آموزان امیرکبیر مبهم است

560598 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، چندی پیش برخی از ساکنان منطقه مولوی تهران در اعتراض به ایجاد خوابگاه پسرانه در دانشگاه امیرکبیر (پلی تکنیک) مقابل این کوی تجمع کردند. شد.

بر اساس گزارش ها، مردم محلی نسبت به مشرف بودن خوابگاه به خانه هایشان و سیگار کشیدن دانشجویان با شلوارک و لباس زیر در بالکن اعتراض کردند. گفته می شود اهالی محل از همان ابتدا با ساخت این خوابگاه مخالف بوده اند اما به آنها گفته شده است که دانشجویان متاهل می توانند در این خوابگاه زندگی کنند. از طرفی فرهنگ مردم محلی تعداد زیادی دانش آموز را نمی پذیرد و برای دانش آموزان مشکل ایجاد می کند.

بسیاری از دانشگاه ها به دلیل تحصیل در روز ۱۴ فروردین با مشکل کمبود مسکن مواجه شدند. دانشگاه امیرکبیر در تاریخ 5 بهمن 1392 با تصویب مصوبه ای، دانشجویان مقاطع کارشناسی و دکتری را موظف به حضور در دانشگاه از 14 فروردین 1390 و اقامت در دانشگاه تا عید سعید فطر کرد. رفتن به دانشگاه. این تصمیم کارکنان دانشگاه عاقلانه بود اما به نظر می رسد با توجه به تاکید ستاد ارشد در زمینه آموزش مستقیم، دانشجویان نیز زودتر از موعد اعلام شده وارد دانشگاه شدند.

حضور دانشجویان در دانشگاه منجر به مشکلاتی برای اسکان دانشجویان در خوابگاه ها شده است. دبیر شورای صنفی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت وگو با خبرنگار ایسکانیوز با بیان اینکه این دانشگاه با کمبود خوابگاه مواجه است، گفت: به غیر از خوابگاه هایی که مورد استفاده قرار گرفت، برخی از خوابگاه ها فروخته شد و برخی دیگر فروخته نشد. مقامات مجبور شدند فارغ التحصیلان را به طور موقت به خوابگاه ناصرالاسلام منتقل کنند تا در اسرع وقت به آنها اسکان داده شود.

  شکایت استقلال از پرسپولیس تایید نشد

دانشجویان اعتراض خود به انتقال دانش آموختگان به کوی ناصر الاسلامی را به شورای صنفی ارسال کردند. گویا قرار بود این خوابگاه به دانشجویان متاهل اختصاص یابد. با توجه به موقعیت این خوابگاه مشکلاتی برای دانشجویان ایجاد شد. به گفته آورین بهرامی، موضوع از شورای صنفی به معاونت دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر منتقل شد. خوابگاه اختصاصی و مورد تاکید دکتر ناصر الاسلامی است این خوابگاه باید به دانشجویان پسر نخبه ارائه شود.

به نظر می رسد تلاش کارکنان دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای اسکان دانشجویان متاهل در این خوابگاه بی نتیجه بوده است. مسئولان از دکتر ناصرالاسلام خواستند در صورت امکان به دانشجویان متاهل اجازه اقامت در خوابگاه را بدهد تا مشکلی ایجاد نشود و مشکلاتی که اهالی محل در رابطه با دانشجویان پسر مطرح می کنند حل شود اما وی نیز مخالفت کرد و اعلام کرد که برای پسران خوابگاه در نظر می گیرد. دانشجویان.من نخبگان را وقف کردم و اگر مشکلی با این موضوع دارید، خوابگاه را تحویل دهید تا این خوابگاه در اختیار دانشگاه تهران قرار گیرد.

بسیاری از دانشجویان خوابگاه ناصر الاسلامی به دلیل ناتمام بودن خوابگاه با مشکلات سخت افزاری مواجه هستند. دبیر شورای اصناف دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این خصوص گفت: با توجه به اقدامات بعدی شورای اصناف، کارکنان دانشگاه صنعتی امیرکبیر به دنبال حل این مشکل هستند. در خوابگاه ناصرالاسلام از نظر تعداد افراد مشکلی وجود ندارد و ظرفیت زیادی برای اسکان دانشجویان وجود دارد. اما این خوابگاه در محله ای دور از خوابگاه قرار دارد و دانشجویان در آنجا احساس ناامنی می کنند.

  واکنش استقلال به توهین به ورا گفوری -

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید