ماجرای درگیری مرزبانان ایرانی با طالبان چه بود؟

558171 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، دوشنبه شب به نقل از منابع مردمی، پس از آنکه کشاورزان شهر نیمروز کنگو تلاش کردند یکی از کانال های سد کمال خان را پاکسازی کنند، توسط نیروهای مرزی ایران متوقف شدند که این امر باعث این امر شد. تا اینکه مرزبانان ایرانی و طالبان با هم درگیر شدند.

بیشتر بخوانید:

حضور طالبان در رسانه ها برای اولین بار

حبیب الله الهام، رئیس اداره اطلاعات و فرهنگ نیمروز به فارس نیوز گفت: «درگیری سطحی نیروهای مرزی ایران و طالبان در منطقه سیک کنگ روز دوشنبه منجر به سوء تفاهم شد». آژانس.و با وساطت مقامات محلی به دو طرف مرز اجازه داده شد.

از سوی دیگر منابع محلی و برخی از کشاورزان نیمروز می گویند زمانی که کشاورزان قصد غارت یکی از کانال های بند کمال خان در منطقه سیک را داشتند، با سربازان ایرانی مواجه شدند و اجازه کار به آنها داده نشد.

این در حالی است که برخی منابع مدعی هستند که در درگیری میان مرزبانان ایرانی و طالبان دو سرباز ایرانی کشته شده اند.

این در حالی است که به گفته پلیس این ولایت، مولوی محمد یعقوب مجاهد وزیر دفاع طالبان پس از دو روز درگیری میان مرزبانان ایران و طالبان و یک هیئت نظامی دیروز وارد نیمروز شد. و وضعیت امنیتی بیان شده است.

تلویزیون ملی افغانستان گزارش داد که ملا یعقوب در این سفر از مرز افغانستان و ایران بازدید و با مقامات محلی این ولایت دیدار و گفتگو کرد.

این دومین درگیری میان مرزبانان ایرانی و طالبان در ولایت نیمروز از زمان حکومت طالبان بر افغانستان است.

  ما قطعا از خطوط قرمز خود عبور نمی کنیم

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید