ماجرای حذف 63 درصد از یارانه بگیران چه بود؟

546073 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، برخی رسانه های منتقد دولت می گویند دولت به دنبال حذف 63 درصد از یارانه بگیران است.

این موضوع را با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیری کردیم که این خبر و آمار آن را تکذیب کرد.

بر اساس این گزارش، بر اساس بند «ب» تبصره 14 قانون بودجه 1401 با عنوان «هدفمندی یارانه ها» بر لغو یارانه خانوارهای پردرآمد تاکید شده است.

بیشتر بخوانید:

بر اساس این بند، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است با همکاری سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و با استفاده از پایگاه اطلاعاتی بهزیستی ایران، حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از ابلاغ این قانون، درآمد کلیه خانوارهای یارانه‌ای را طبقه‌بندی کند. سال). نسبت به حذف یارانه نقدی و معیشت خانوارهای پردرآمد از طریق شاخص های ثبتی معتبر و مطمئن اقدام شود تا منابع دریافتی صرف یارانه حمایت از اقشار آسیب پذیر با اولویت خانوارهای زیر شش و پشت سر تعداد نهادهای حمایتی شود.

همچنین بر اساس قانون بودجه سال جاری، سرپرستان خانوارهای معترض به حذف یارانه ها می توانند با ثبت نام در سامانه الکترونیکی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بر اساس اطلاعات موجود، پرونده خود را در کمیته معاونت امام خمینی (ره) بررسی کنند. و فیلد داده در صورت اعتراض یارانه آنها بازپرداخت شود. کلیه دستگاههای اجرایی از جمله بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف به همکاری و ارائه اطلاعات به وزارت مذکور می باشند.

بر اساس قانون بودجه، دولت موظف است سه دهک پردرآمد جامعه را شناسایی و یارانه نقدی آنها را حذف کند، بنابراین حذف 63 درصد یارانه منتقدان رسانه برای دولت حیاتی است.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

منتقدان دولت مدعی هستند که دولت برخلاف قانون بودجه امسال یارانه 63 درصد جمعیت کشور را لغو کرده است و در قانون تاکید شده است که یارانه ثروتمندان لغو شود.

دولت سیزدهم بر عدالت در پرداخت یارانه ها تاکید دارد و لغو یارانه دهک های پردرآمد درخواست مجلس و کارشناسان است که دولت قبل آن را نپذیرفت و انتشار این روزنامه نگران لغو یارانه است. یارانه برای ثروتمندان

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید