لندن مدعی شد؛ روسیه می خواهد از ایران موشک های بالستیک بگیرد

574327 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، «باربارا وودوارد» سفیر انگلیس در سازمان ملل روز جمعه (18 آذر) با تکرار ادعای غرب مبنی بر استفاده روسیه از پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین، مدعی شد که مسکو به دنبال دستیابی به صدها هواپیمای بدون سرنشین ایران است. موشک های بالستیک جمهوری اسلامی ایران.

او در نشست سازمان ملل گفت که از اوت، ایران صدها هواپیمای بدون سرنشین به روسیه فرستاده است که مسکو از آنها برای “کشتن غیرنظامیان و هدف قرار دادن غیرقانونی زیرساخت های غیرنظامی در اوکراین” استفاده کرده است.

بیشتر بخوانید:

وی سخنان خود را با این اتهامات آغاز کرد، سپس ادامه داد: در حال حاضر روسیه در تلاش است تا تسلیحات بیشتری از جمله صدها موشک بالستیک (از ایران) دریافت کند.

در آن زمان، نماینده بریتانیا در سازمان ملل ادعاهای مقامات آمریکایی را تکرار کرد و گفت که روسیه سطح بی سابقه ای از حمایت نظامی و فنی را در ازای دریافت تسلیحات بیشتر از سوی ایران، از جمله صدها موشک بالستیک، به ایران پیشنهاد کرده است.

وی با ابراز نگرانی از گسترش روابط نظامی فدراسیون روسیه و جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: ما نگران این هستیم که روسیه قطعات نظامی پیشرفته تری را در اختیار ایران قرار دهد که به ایران امکان ارتقای توان تسلیحاتی خود را بدهد.

وی همچنین با ابراز نگرانی در مورد همکاری نظامی روسیه و کره شمالی گفت: انگلیس تقریباً مطمئن است که روسیه به دنبال تامین تسلیحات از کره شمالی و سایر کشورهای تحت تحریم های شدید است زیرا ذخایر آنها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از دبستان دخترانه سما 3 تهران بازدید کرد

این اظهارات وودوارد پیش از نشست دیروز شورای امنیت سازمان ملل متحد که به درخواست روسیه در خصوص تامین تسلیحات غربی به اوکراین برگزار شد، بیان شد.

ایران ماه گذشته اعلام کرد که تعدادی پهپاد قبل از جنگ اوکراین به روسیه تحویل داده شده است و مسکو نیز استفاده از این پهپادها در جنگ اوکراین را رد کرده است. بریتانیا، فرانسه، آلمان، آمریکا و اوکراین می گویند که عرضه پهپادهای ایرانی به روسیه نقض قطعنامه شورای امنیت در سال 2015 است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید