لس آنجلس تایمز در گزارشی از اقدامات انسان دوستانه محسن چاوشی می نویسد

لس آنجلس تایمز در مقاله ای از فعالیت خیریه محسن چاوشی در آزادی زندانیان محکوم به اعدام می نویسد.

محرمی در این مقاله می‌گوید: «من نامه این حکم را در زندان‌ها دیدم و متوجه شدم که ۲۴ ساعت تا حداکثر ۴۸ ساعت از طناب دور بودم.

وی پیش از این حادثه در طول شش سال و نیم حبس خود شاهد اعدام بیش از 130 زندانی دیگر اردبیلی بوده است. او اجازه گرفته بود تا قبل از اینکه جسد بی جان او را در زندان ببیند، به مادرش زنگ بزند، وصیتش را به او بگوید و مادرش را آماده کند. «اما یک ناجی او را نجات داد و آن ناجی یکی از بزرگترین ستاره های پاپ ایران، محسن چاوشی بود.

به نوشته این روزنامه: «این خواننده سال هاست که با دادن دیه برای مقتول سعی در نجات زندانیان محکوم به اعدام دارد. چاوشی 42 ساله تاکنون بیش از 50 نفر را از اعدام نجات داده است. موفقیت او از کمک طرفداران وفادارش به دست می آید و بیش از 4.3 میلیون دنبال کننده در اینستاگرام دارد. «آنها به درخواست های او برای کمک به ایرانیان نیازمند پاسخ می دهند، خواه محکوم به اعدام باشند که نیاز مبرم به پول دارند یا بیمارانی که نیاز فوری به اقدام دارند.

در این مطلب با بهمن بابازاده، گزارشگر موسیقی نیز گفت و گو کرده ایم که در مورد چاوشی می گوید: «او به موضوعات حساس اجتماعی می پردازد که کمتر هنرمند و حتی سیاستمداری جرات برخورد با آن را دارد. اکثر مردم ایران او را به عنوان منتقد جدی بسیاری از مسائل اجتماعی می شناسند و به او اعتماد دارند».

  پریناز ایزدیار و لیلا با بلوک های مشکی پوشیده شدند + عکس

به نوشته این روزنامه، چاوشی علاوه بر نجات زندانیان از مرگ، موفق شد از مجازات 320 زندانی که به دلیل جرایم خرد مانند عدم پرداخت وام یا برگشت چک به زندان رفته بودند، تخفیف دهد.

وحید محرمی که 1.5 میلیارد دیه (بیش از یک چهارم آن را خود چاوشی پرداخت کرده است) در پایان این مطلب گفت: دوست دارم روزی منجی خود را ببینم: «آقای چاوشی شما تازه چه کار کردی. زندگی من را نجات نمی دهد شما مادر و برادر کوچکم را نجات دادید و من ثابت خواهم کرد که لیاقتش را داشتم.

دیدگاهتان را بنویسید