لزوم تقویت صنعت با تکیه بر نتایج تحقیقات علمی

575380 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز از سمنان، سهرابی، در نخستین رویداد دوران امید استان که ظهر امروز با حضور تعدادی از مسئولان و افتخار آفرینان حوزه پژوهش و فناوری استان برگزار شد. در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان با اشاره به تغییر رویکرد دانشگاه آزاد، دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان در خصوص موضوع پژوهش اظهار داشت: در حال حاضر چشم انداز دانشگاه آزاد اسلامی استان یک نگاه جامع و کامل به پژوهش و سیال و فرآیندی مستمر است و نتیجه این تغییر رویکرد، تشکیل بخش دانشجویی، جامعه دانشگاهی و مجموعه پارک است و صنایع فعالی هستند که در این امر نقش دارند. حوزه فناوری و دانش

وی با اشاره به اینکه در گام دوم فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی، فعالیت مسئله محوری را محور حرکت خود قرار داده است، ادامه داد: در این راستا وظیفه اصلی تقویت صنعت با استفاده از نتایج حاصله است. تحقیقات علمی و فناوری که حاصل توجه به این امر است، دستیابی به تمایزات نادری در زمینه تحقیقات مبتنی بر نظریه و محصول پژوهشی است.

سهرابی ادامه داد: تکثیر مجلات استانی در سال های اخیر و دریافت ارزیابی های ممتاز این مجموعه در سطح کشور بخشی از افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان است که متناسب با توجه به موضوع علمی تبلور یافت. پژوهش.

رئیس شورای تخصصی پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان یادآور شد: امروز دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان دانشجویان فوق دکتری خود را فارغ التحصیل می کند و در کنار دانشجویان بزرگ دنیا دانشجویان خود را در مراکز تحقیقاتی مدیریت می کند.

  باید از بازی با سپاهان و پرسپولیس درس بگیریم

سهرابی تصریح کرد: تعداد زیادی از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان فرصت های آموزشی در حوزه صنعت و پژوهش را در دانشگاه های بزرگ دنیا سپری می کنند.

همزمان با برگزاری نخستین رویداد امید استانی در سمنان از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه آزاد آموزش و پرورش و فرهنگ تجلیل شد.

سخنرانی مهندس اعصار حسینی به عنوان نماینده بخش صنعت، رونمایی از پوستر جشنواره مشترک (مسابقه صنایع دستی کویر)، رونمایی از سامانه مدیریت پژوهشی دانشکده، نمایش کلیپ عصر امید از دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان و بازدید از نمایشگاه عصر امید، بخش های یکی از برنامه های محقق شده در اولین رویداد عصر استانی امید در سمنان برگزار شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید