لزوم تغییر واژه بازنشستگی در ادبیات اداری کشور/ در ساختارهای فرهنگی کشور بازنگری شود.

573939 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در همایش گام دوم شورای عالی انقلاب فرهنگی در مسیر تحول که به مناسبت سی و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی برگزار شد. وی طی سخنانی با تسلیت ایام فاطمیه گفت: برای تحول باید نگاهی به آنچه تاکنون رخ داده است، در این شورا عمل کرده ایم و نگاهی به وضعیت موجود داریم. وضعیت مطلوب و کاهش شکاف بین وضعیت فعلی و مطلوب.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: باید به اسناد بالادستی توجه شود تا ببینیم شورا تا چه اندازه به تعهدات خود عمل کرده و اهداف امام و رهبری در رابطه با این شورا مورد توجه قرار گیرد.

رئیس جمهور تصریح کرد: شورا باید بتواند به نام خود که «شورای عالی انقلاب فرهنگی» است عمل کند و هر یک از این واژه ها در عنوان آن معنای خاصی دارد و اعضا موظف به حفظ و ارتقای آن هستند. فرهنگ انقلاب اسلامی باید نگاه، فکر و انگیزه تحول آفرین باشد وگرنه تحول صورت نمی گیرد.

رائیزی گفت: فرآیندها باید توسط نخبگان و علما بررسی شود و دیده شود که آیا این فرآیندها با کار تحول آفرین سازگاری دارد یا خیر. همچنین بخش‌های مختلف مسئول علم و فرهنگ در جامعه باید ساختارهای خود را بازنگری کنند. اخیراً رهبر معظم انقلاب اسلامی در بالا به بحث تشکل ها و نهادها تاکید کردند که البته این هم لازم است و باید مشخص شود که موازی کاری ها کجاست. افزایش بهره وری در کنار سرمایه گذاری در حوزه فرهنگ و علم را بسیار ضروری می دانیم.

  مهاجرت جوانان ژن خوب ایرانی را از کشور خارج می کند/ تشخیص ویروس کرونا در بقایای افراد اولیه

وی با تاکید بر لزوم افزایش بهره وری در کشور خاطرنشان کرد: عدالت امری محدود نیست، در فرهنگ اسلامی ما مفهومی از درک این مفهوم نداریم و بسیار گسترده است. انصاف باید در همه زمینه ها در نظر گرفته شود. چرا بخش پرورش در حوزه آموزشی ما تعطیل شد؟ این یک زنگ خطر است و چرا فقط فرمول ها یاد می گیرند و به یاد می آورند؟

رئیس جمهور با اشاره به دیدار و گفتگوی 4 ساعته خود با دانش آموزان سمپاد در 22 آبان افزود: دانشجویان گفتند که تدریس مباحث علوم خوب است اما چرا مباحث سیاسی، فرهنگی و اجتماعی جایی ندارد؟ گفتند چرا حرف ما شنیده نمی شود؟ بله همینطور است؛ صحبت با دانش آموزان ضروری است و در کنار افزایش دانش، بصیرت نیز باید افزایش یابد تا تحلیل مناسبی از شرایط داشته باشیم. زمانی که رهبر انقلاب اسلامی خواستار بصیرت شدند، فقط مربوط به حادثه 1387 نبود، بلکه یک نیاز همیشگی است و الان هم بر این موضوع تاکید دارند.

رئیسی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب رسالت شورا را رهبری فرهنگی خواندند و باید این اتفاق بیفتد، تصریح کرد: در مورد رتبه بندی معلمان فقط مسائل و حقوق اقتصادی را مدنظر قرار ندادیم، بلکه هدفمان حفظ کرامت بود. معلمان، برای پرورش نسلی خوب.

وی افزود: باید به جوانان مصونیت داده شود تا از این هجمه ها مصون بمانند و جوانان و مردم بتوانند اعتقادات و ارزش های خود را حفظ کنند.

رئیس جمهور تصریح کرد: واژه «بازنشستگی» و «فارغ التحصیل» نیاز به بازنگری دارد و خود این واژه معنای خود را دارد و باعث رکود و توقف مردم می شود.

  ثبت نام آزمون فوق العاده وکالت از فردا آغاز می شود

رئیسی گفت: فرهنگ کار و تلاش باید گسترش یابد. همه تحصیلکرده ها نه تنها به دنبال میز مدیریت باشند بلکه مقوله تولید را نیز در نظر بگیرند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید