لحظه عجیب تولد یک شیر + فیلم

به گزارش مستقل آنلاین؛ شیرزن ها گله های خود را زمانی که آماده زایمان هستند ترک می کنند، اغلب نخلستان ها یا لانه هایی را برای این کار انتخاب می کنند، دور از چشم و به دور از خطر شکارچیان در کمین. شاید به همین دلیل است که حتی برای راهنماهایی که بیشتر عمر خود را در جمع این موجودات باشکوه می گذرانند، دیدن چنین لحظه ای بسیار نادر است.

فرارو نوشت: تولد یک شیر توسط گروهی از علاقه مندان به حیات وحش آفریقای جنوبی فیلمبرداری شده است.

ماریشو لوگانج، 30 ساله، این لحظه خاص را در طبیعت مالامالا در آفریقای جنوبی دید و به اندازه کافی خوش شانس بود که آن را ثبت کرد.

مالامالا سرزمینی در شرق پارک ملی کروگر است و خانه بسیاری از گربه‌های بزرگ آفریقا است. دوستداران حیات وحش از سراسر جهان در جستجوی پلنگ و شیر به اینجا می آیند.

ماریشو میگه: من و مهمونام صبح با ماشین رفتیم بیرون و میرفتیم دنبال شیر. وقتی اردوگاه را ترک کردیم، یکی از همکارانم رد شیر را در بخش مرکزی منطقه حفاظت شده مالامالا پیدا کرد. ما بلافاصله در آن جهت حرکت کردیم تا به جستجو کمک کنیم. با این حال، درست قبل از رسیدن به جایی که مسیرها قابل مشاهده بود، یک شیر تنها را پیدا کردیم.

ما نمی دانستیم که این یک مشاهده معمولی شیر نیست. این شیر حامله بود! در عرض 5 دقیقه از ورود ما، او بلند شد و در حال حرکت بود، شاید به دنبال یک مکان دنج تر بود.

بعد متوجه چیز عجیبی شدیم. انگار شکمش تکان می خورد. انقباضات وجود داشت. سپس او بلند شد و شروع به لیسیدن کرد که ما آن را با نظافت اشتباه گرفتیم. وقتی برگشت، فهمیدیم چه اتفاقی افتاده است. تازه زایمان کرده بود! او آنجاست، توله سگ کوچک در دهانش!

  تهران به آلوده ترین شهر دنیا تبدیل شده است

شیرزن ها گله های خود را زمانی که آماده زایمان هستند ترک می کنند، اغلب نخلستان ها یا لانه هایی را برای این کار انتخاب می کنند، دور از چشم و به دور از خطر شکارچیان در کمین. شاید به همین دلیل است که حتی برای راهنماهایی که بیشتر عمر خود را در جمع این موجودات باشکوه می گذرانند، دیدن چنین لحظه ای بسیار نادر است.

بعد از مدت کوتاهی شیر مادر آماده شد. ما تصمیم گرفتیم او را دنبال نکنیم زیرا فکر می‌کردیم که ممکن است او را سنگین‌تر کند. امیدواریم این به او اجازه دهد بدون استرس زیاد استراحت کند و از کوچولوی خود مراقبت کند.

بارداری شیرهای ماده 110 روز است و توله های کوچک و آسیب پذیر به دنیا می آورند. پس از تولد، توله ها تا مدتی قادر به دیدن نخواهند بود و بنابراین نیاز به توجه و مراقبت از سوی مادر خود دارند. تنها زمانی که توله ها بتوانند راه بروند و ببینند، با گله آشنا می شوند. تا آن زمان، مادرشان به طور کامل از آنها مراقبت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید