لحظه به لحظه از صحن مجلس / تذکر به EA برای صدور حق الزحمه تربیت معلم

552333 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، دومین جلسه علنی امروز (دوشنبه 9 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی به ریاست عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از ساعت 14 و 15 دقیقه با حضور دو سوم نمایندگان آغاز شد. از نمایندگان دادگاه

بیشتر بخوانید:

پرداخت 323 هزار میلیارد تن برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان/ مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی سخت می شود

بررسی لایحه 1401 در سراسر کشور امروز در دستور کار قرار دارد.

چرا سازمان استخدامی و سازمان برنامه در صدور حق الزحمه تربیت معلم تعلل می کنند؟

مهدی اسماعیلی در جلسه علنی امشب (دوشنبه 9 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بند درآمدی لایحه 1401 در سراسر کشور در تذکر شفاهی گفت: چرا سازمان برنامه و بودجه و سازمان بودجه در صدور حکم معلمی. شهریه چهارم و پنجم اینقدر به تعویق انداختن؟

نماینده مردم میانه در مجلس یازدهم افزود: چرا این همه مشکلاتی که معلمان محترم هستند نادیده گرفته می شود؟ دیگر به معلمان زحمتکش توهین نکنید.

مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی خلاف تدبیر مقام معظم رهبری است

سید محسن دهنوی در جلسه علنی امشب (دوشنبه 9 اسفند) مجلس شورای اسلامی بیانات نمایندگان مجلس خطاب به سران قوا; مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر ارزشیابی و پذیرش دانشجو مغایر با تدبیر مقام معظم رهبری تلقی می شود و قانون مصوب سال 1392 مجلس در این خصوص سرلوحه سخنرانی قرار گرفته است.

نام خدا

روسای محترم ستاد

سلام

احتراماً طبق اصل 57 قانون اساسی، قوای سه گانه مقننه، قضائیه و مجریه مستقل از یکدیگر هستند و بر اساس اصل 71 قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی می تواند در مورد مسائل مربوط به قانون اساسی، قوانینی وضع کند. اخیراً در تاریخ 15 تیرماه 1393 شورای عالی انقلاب فرهنگی طرحی با عنوان «سیاست ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان آموزش عالی» را تصویب کرد. کلیه مواد این مصوبه مغایرت آشکار با قانون سنجش و پذیرش مصوب 10/9/1392 مجلس شورای اسلامی دارد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

در ماده 9 مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده است که کلیه قوانین مخالف این مصوبه ملغی می شود و همانطور که می دانید واکنش نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات در این خصوص صورت گرفته است.

تعارض مصوبات به حدی رسیده است که مسئولان نیروی انتظامی یعنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دچار سردرگمی شده اند که کدام قوانین را اجرا کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با ارسال نامه ای به معاونت حقوقی رئیس جمهور خواستار اجرای کدام یک از قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی شد و معاونت حقوقی رئیس جمهور صراحتاً در پاسخ به نامه با توجه به تدابیر مقام معظم رهبری، وقتی مجلس شورای اسلامی به موضوعی وارد می شود، شورای عالی انقلاب فرهنگی حق ورود ندارد.

با توجه به اینکه مجلس شورای اسلامی برای اولین بار تعریف آموزش و پرورش و شورای سنجش و پذیرش دانشجو در آزمون سراسری را تحت عنوان قانون سنجش و پذیرش دانشجو در تاریخ 10 شهریور 1392 تصویب کرد و پیش از این نیز انقلاب شورای فرهنگ موضوعی نیست. ملاک عمل قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوب مجلس شورای اسلامی است.

با عنایت به مراتب فوق مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خلاف تدبیر مقام معظم رهبری بوده و شورای عالی انقلاب فرهنگی نمی تواند مصوبات مجلس را لغو یا اصلاح کند، لذا قانون ارزشیابی و مصوبه مجلس شورای اسلامی در تاریخ 10 شهریور 1392 باید همچنان قانون جاری کشور برای رهایی چند میلیون داوطلب و دانش آموز و خانواده های آنان از ناامنی و احساس آشکار ظلم باشد.

  از نیروهای جوان و بسیجی ارزشمند استفاده کنید

با تشکر

نمایندگان مجلس شورای اسلامی

در حال تکمیل …

دیدگاهتان را بنویسید