لبنیات تا پایان ماه مبارک رمضان گران نمی شود

540848 خبر ناگهانی

محمدرضا بنی طبا سخنگوی انجمن صنایع لبنی در واکنش به افزایش قیمت برخی لبنیات در روزهای اخیر گفت: قیمت 10 قلم لبنیات مشمول قیمت گذاری دستوری لبنیات تغییری نکرده و برای برخی لبنیات. برندها اتفاقا با هشدار وزارت جهاد کشاورزی و انجمن صنایع لبنی به قیمت قبلی بازگشتند.

ادامه مطلب

وی افزود: قیمت لبنیات در حال حاضر با قیمت اسفند سال گذشته عرضه می شود و در این مدت تغییری نداشته است و قیمت لبنیات نیز تا پایان ماه مبارک رمضان تغییری نخواهد داشت.

سخنگوی انجمن صنایع لبنی گفت: قیمت لبنیات به قیمت شیر ​​خام بستگی دارد و اگر قیمت این محصول زیاد افزایش پیدا نکند، تغییر قیمت زیاد نخواهد بود.

وی افزود: افزایش دستمزد، مواد بسته بندی و سایر سربارها بر قیمت لبنیات تاثیرگذار است، اما از آنجایی که حدود 70 درصد قیمت لبنیات، قیمت شیر ​​خام است، در صورت افزایش نرخ، تاثیر آن خواهد بود. در مورد قیمت لبنیات زیاد است.

بنی طبا با بیان اینکه از ابتدای اردیبهشت امسال قیمت تولیدکننده همراه با قیمت مصرف کننده تعیین می شود، گفت: از ماه آینده برای شفافیت قیمت تمام محصولات لبنی درج می شود.

وی گفت: در برخی از لبنیات مانند شیر ساده و ماست که مشمول قیمت گذاری سفارشی هستند، حتی با زیان عرضه می شود که در صورت تعیین قیمت تولیدکننده، قیمت آن مشخص می شود. حداکثر سود برای بخش توزیع و خرده فروشی 30٪ است.

بنی طبا همچنین از قیمت گذاری لبنیات انتقاد کرد و گفت: در حالی که برای لبنیات اساسی که سرد و با قیمت بالاتر توزیع می شود 11 درصد برای سایر لبنیات سود 12 درصد توزیع در نظر گرفته می شود اما برای محصولاتی مانند آب شرب 14 درصد سود در نظر گرفته شده و ملاک تعیین این سود مشخص نیست.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید