لایحه بودجه تا هفته آینده به مجلس می‌آید

560391 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، بر اساس قانون داخلی مجلس، قرار بود لایحه بودجه 1402 کل کشور تا 24 آذرماه برای تصویب تقدیم مجلس شود، اما پیگیری خبرنگار فارس نشان می دهد که لایحه بودجه در کمیسیون های تخصصی دولت به تصویب رسید و با توجه به تعطیلی مجلس در هفته جاری در حال حاضر در مراحل نهایی تصویب در جلسه اصلی دولت است، بنابراین تا پایان هفته جاری این لایحه در صحن علنی مجلس مطرح می شود. در اوایل هفته آینده.

در مورد اینکه لایحه بودجه کدام برنامه توسعه تهیه شده است، باید گفت که لایحه بودجه 1402 بر اساس سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه نوشته شده و امسال دو مرحله ای خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

در توضیح بیشتر این موضوع باید گفت: ابتدا ماده واحده و تبصره‌ها، منابع و مجموع هزینه‌های بودجه به مجلس ارائه و تصویب می‌شود، سپس جداول پیوست به مجلس ارسال می‌شود و کل بودجه باید تا پایان سال جاری تصویب و نهایی شود.

لایحه بودجه به احتمال زیاد تا پایان هفته جاری توسط دولت نهایی و از سوی دولت در مجلس مطرح می شود.

به گفته مسئولان، لایحه بودجه امسال، تبصره‌های خلاصه و احکام دائمی از لایحه بودجه جدا و به صورت جداگانه به مجلس ارسال می‌شود، همچنین اختیارات تفویضی بیشتری به استان‌ها و منابع قابل توجهی برای ایجاد اشتغال اختصاص می‌یابد.

در خصوص منابع در قالب تبصره 18 نیز این اطلاعات دریافت شد که از جمله تبصره 18 حذف و شفاف‌تر شده است.

یکی از موضوعات اصلی در لایحه بودجه این است که هزینه های جاری دولت در این لایحه چقدر افزایش پیدا می کند، پیگیری خبرنگار نشان می دهد که با 40 درصد نرخ تورم در جامعه، هزینه های جاری نیز با افزایش تورم افزایش می یابد.

  42 میلیون دلار برای قهرمان جام جهانی قطر!

لایحه بودجه هم اکنون در تالار مرکزی دولت در حال گذراندن مرحله نهایی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید