قیمت پراید رکورد جدیدی زد!

به گزارش مستقل آنلاین؛ تجارت نیوز نوشت: قیمت خودرو همچنان در حال افزایش است. کارشناسان معتقدند با انتشار قطره چکان های خودرو، قیمت ها همچنان روند صعودی خود را ادامه خواهد داد.

قیمت صفر داخلی خودرو در روز چهارشنبه 9 دی 1401 طبق آمار و قیمت روز سایت دوار با تغییراتی همراه بود.

قیمت خودرو در آگهی ها و سایت های خرید و فروش خودرو همچنان در حال رشد است. قیمت خودرو همراه با افزایش نرخ دلار و شکسته شدن پی در پی سقف افزایش یافت و رکوردهای جدیدی را به نام خود ثبت کرد. البته این افزایش قیمت و ثبت رکورد همچنان ادامه دارد و بازار خودرو را دچار تردیدهای زیادی کرده است.

در زمان نگارش این گزارش قیمت خودروهای داخلی در بازار ایران به شرح زیر است:

از ابتدای سال 1401 قیمت پراید از ثبات نسبی برخوردار بوده است. اما برخلاف آن ماه ها، سقف تاریخی دلار آن ثبات را شکست و این خودرو را با افزایش قیمت همراه کرد.

حالا پراید 111 که تولید آن مدت ها متوقف شده بود، امروز وارد محدوده قیمتی جدیدی شد. این خودرو با پنج میلیون تومان افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت 241 میلیون تومان به فروش می رسد. پراید 131 نیز دو میلیون تومان افزایش قیمت داشت و امروز 230 میلیون تومان به فروش می رسد.

پژو 207 اتوماتیک پس از روزها گرانی، امروز به محدوده قیمتی قبلی خود بازگشت و هم اکنون در محدوده قیمتی 700 میلیون تومان ثابت مانده است.

خودروی دنا معمولی که روزها با ثبات قیمت همراه بود هم اکنون با سه میلیون تومان افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت 541 میلیون تومان در بازار به فروش می رسد.

  تلاش دولت تعطیل نشدن مدارس / افزایش ظرفیت پزشکان است

پژو پارس اتوماتیک که در روزهای اخیر جهش قیمتی بزرگی را تجربه کرده بود اما امروز در قیمت 580 میلیون تومان در بازار خودرو کشور ثابت ماند.

عیار اتوماتیک که در هفته های اخیر با افزایش قابل توجه قیمت ها همراه بود، امروز به مبلغ 715 میلیون تومان در بازار عرضه شد.

قیمت خودروهای محبوب

اما خودروهایی که بیشتر در بازار معامله می کنند و خریداران بیشتری دارند، امروز به چه قیمتی می فروشند؟

تیبا هاچ بک پلاس که یکی از خودروهای پرطرفدار این روزها است، صبح امروز پنج میلیون تومان و در محدوده 275 میلیون تومان قیمت داشت.

قیمت پژو 206 تیپ دو صفر نیز نسبت به دیروز پنج میلیون تومان افزایش داشت و اکنون 425 میلیون تومان قیمت دارد. این در حالی است که تیپ پنجم این مدل پژو با قیمت 455 میلیون تومان روانه بازار شد.

پیش بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

سعید موتمانی، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت نیوز، گفت: در حال حاضر وضعیت بازار مناسب نیست و ثبات ندارد و قیمت ها هر روز افزایش چشمگیری دارد.

وی افزود: بازار خودروهای خارجی نیز در همین وضعیت قرار دارد و قیمت خودرو بدون توجه به اخبار وارداتی در حال افزایش است.

این کارشناس صنعت خودرو تصریح کرد: تا زمانی که عرضه خودرو به بازار سرازیر می شود و قیمت دلار به روند صعودی خود ادامه می دهد، بازار خودرو به روند صعودی خود ادامه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید