قیمت هر عدد شانه تخم مرغ بیش از 90 هزار تومان است

542274 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، حمیدرضا کاشانی در خصوص تولید و بازاریابی این محصول افزود: تولید تخم مرغ طبق روال انجام می شود و در این زمینه کمبودی نداریم.

بیشتر بخوانید:

رئیس هیئت مدیره اتحادیه پرورش دهندگان مرغ تخمگذار تصریح کرد: 2 ماه است که قیمت تخم مرغ در جوجه کشی ها تغییری نکرده و هر کیلوگرم از این محصول 35 تا 38 هزار تومان و دو کیلوگرمی به فروش می رسد. شانه بین 70 تا 75 هزار تومان به فروش می رسد. بنابراین هرگونه افزایش بیش از 90 هزار تومانی در قیمت فروش خرده فروشی ها گران است.

وی افزود: در حال حاضر تخم مرغ در فروشگاه های زنجیره ای با قیمت مناسب عرضه می شود و تنها برخی از خرده فروشی ها با قیمت های بالا به فروش می رسند و انتظار می رود دستگاه های نظارتی در این زمینه وارد شوند تا این محصول با قیمت مناسب به دست مردم برسد.

کاشانی گفت: قبل از این تحلیل، قیمت تمام شده هر کیلوگرم تخم مرغ 48 هزار تومان بود، اما دولت قیمت کمتری تعیین کرد، یعنی تولیدکنندگان برای هر کیلوگرم تخم مرغ بین 10 تا 13 هزار تومان ضرر می کنند.

به گفته رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی پرورش دهندگان طیور، هم اکنون تولیدکنندگان هر کیلوگرم از این محصول را 20 درصد زیر قیمت واقعی به فروش می رسانند.

وی بیان کرد: اکنون با نوسانات نرخ ارز، تولیدکنندگان مواد اولیه مرغ رایگان، دارو، مکمل، کیک تخم مرغ، کارتن و حمل و نقل گران می شوند که این وضعیت نگران کننده است.

  حقوق بازنشستگان در آذر 1401 چه زمانی واریز می شود/ افزایش حقوق چه زمانی اجرا می شود؟

به گزارش ایرنا، پس از اصلاح سیاست ارز ترجیحی و نظام توزیع عادلانه یارانه ها، نرخ مصوب دولت برای هر کیلوگرم تخم مرغ 35 هزار و 500 تومان برای تولیدکنندگان و 71 هزار تومان در هر کیلوگرم و 39 هزار و 800 تومان و برای هر کیلوگرم 79 هزار و 600 تومان است. مصرف کنندگان تومان تصمیم گرفته شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید