قیمت نفت در روند نزولی قرار دارد

555837 خبر ناگهانی

وست تگزاس اینترمدیت در بازار بورس نیویورک با 2.39 دلار یا 2.3 درصد کاهش به 103.80 دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت خام برنت با 2.24 دلار یا 2 درصد کاهش به 109.50 دلار در هر بشکه رسید. هر دو شاخص در روز چهارشنبه حدود 3 درصد کاهش یافتند و به پایین ترین سطح خود از اواسط ماه می رسیدند.

بیشتر بخوانید:

سرمایه‌گذاران به ارزیابی‌های خود ادامه می‌دهند تا ببینند که چقدر باید نگران سقوط اقتصاد جهانی به رکود باشند، زیرا بانک‌های مرکزی اقداماتی را برای افزایش سریع‌تر نرخ‌های بهره و مهار تورم انجام می‌دهند.

به گفته کازوهیکو سایتو، تحلیلگر ارشد Fujitomi Security، بازارهای نفت همچنان تحت فشار نزولی قرار دارند زیرا سرمایه گذاران نگران هستند که افزایش نرخ های بهره ایالات متحده بهبود اقتصادی را متوقف کند و تقاضا برای سوخت بیشتر را تحت تاثیر قرار دهد. صندوق های سرمایه گذاری مشترک ایالات متحده و اروپا قراردادهای خود را در پایان سه ماهه دوم فروختند که سرمایه گذاران را دلسرد کرد. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت ممکن است قبل از تعطیلات آمریکا در 4 جولای به زیر 100 دلار در هر بشکه برسد.

در همین حال، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه گفت که فدرال رزرو در تلاش برای ایجاد رکود برای متوقف کردن تورم نیست، بلکه متعهد به کنترل افزایش قیمت ها است، حتی اگر خطر رکود داشته باشد.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، از کنگره خواسته است تا تعلیق سه ماهه مالیات فدرال گاز را برای کمک به مبارزه با قیمت بالای بنزین در پمپ بنزین ها و کاهش فشار بر مصرف کنندگان آمریکایی تصویب کند.

  غذاهای کاهش وزن / کوری اشتها

مدیران هفت شرکت نفتی که از سوی کاخ سفید برای کاهش قیمت سوخت تحت فشار قرار گرفته اند، قرار است امروز با رئیس جمهور آمریکا دیدار کنند. بایدن علناً از غول های نفتی به دلیل سودهای کلانی که از افزایش قیمت ها به دست آورده اند انتقاد کرده است، اما گفتگوهای مستقیم رئیس جمهور با رهبران انرژی یا نمایندگان آنها نادر است.

آمار موسسه نفت ایالات متحده نشان می دهد که ذخایر نفت ایالات متحده در هفته گذشته 5.6 میلیون بشکه و ذخایر بنزین 1.2 میلیون بشکه افزایش یافته است، در حالی که سایر موجودی های سوخت از جمله گازوئیل و نفت کوره حدود 1.7 میلیون بشکه کاهش یافته است. آمارهای دولتی نشان می دهد که ظرفیت پالایش نفت آمریکا در سال 2021 برای دومین سال متوالی کاهش یافته است و تعطیلی پالایشگاه ها مانع از تولید بنزین و گازوئیل کافی در این کشور شده است.

به گزارش رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که ذخیره هفتگی نفت که قرار بود روز پنجشنبه منتشر شود، به دلیل مشکلاتی در این سامانه، حداقل تا هفته آینده به تعویق خواهد افتاد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید