قیمت شیرینی در شب یلدا تغییر نمی کند

550080 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، علی برمند، رئیس اتحادیه قنادی، کافه قنادی و قنادی تهران در گفت وگویی، وجود مواد اولیه مورد نیاز واحدهای قنادی را در بازار کافی خواند و گفت: مواد اولیه پخت قنادی به وفور موجود است. در بازار و به قیمت آزاد خریداری می شود و به فروش می رسد. قنادی فروشان شکر را 20 هزار تومان و آرد درجه یک را با اختلاف قیمت کمی با قیمت نانوایی می خرند.

ادامه مطلب

وی افزود: نوسان قیمت برای مواد مصرفی قنادی رعایت نمی شود و به همین دلیل قیمت شیرینی در شب یلدا تغییری نمی کند. بازار شیرینی قیمت ثابتی ندارد زیرا عرضه و تقاضا قیمت ها را هدایت می کند و رقابت قیمت ها را متعادل می کند.

رئیس اتحادیه قنادی ها، قنادی ها و کافه قنادی های تهران بهترین آرد موجود در بازار را آرد پخت دانست و گفت: این آرد در شهرستان گنبد استان گلستان تولید می شود.

بهرمند درباره قیمت شیرینی ها گفت: در حال حاضر میانگین قیمت شیرین تر از 120 تا 150 هزار تومان و زبان، پاپیون و شیرینی دانمارکی از 110 هزار تومان تا 120 هزار تومان خوب.

وی قیمت های درج شده را میانگین قیمت بازار عنوان کرد و تصریح کرد: ممکن است در برخی واحدها به دلیل استفاده از مواد مصرفی مختلف مانند خشکبار، قیمت ها متفاوت باشد اما به طور کلی اکثر قیمت های بازار در این محدوده است.

این فعال شیرینی پزی بیشتر دستگاه ها و دستگاه های پخت شیرینی را ایرانی دانست و افزود: ممکن است دستگاه ها به ندرت از آلمان، سوئیس و ایتالیا خریداری شده باشد.

  شناسایی یک مورد مشکوک به آبله میمون در استان قزوین

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید