قیمت سیمان در بازار و بورس; 19 آگوست 1401 + جدول

به گزارش مستقل آنلاین؛ در حالی که این وزارتخانه قیمت سیمان را هر کیسه 50 هزار تومان اعلام کرده بود، قیمت آن در بورس کالا 35 هزار تومان بود و انبوه سازان قیمت هر کیسه را 60 هزار تومان و مرکز آمار 70 هزار تومان اعلام کردند.

در روزهای اخیر به گفته برخی از فعالان صنعت ساختمان، قیمت سیمان از آرامش فاصله گرفته است.

برخی از کارشناسان صنعت ساختمان معتقدند: در روزهایی که دولت بر تقویت فعالیت‌های عمرانی در نهضت ملی مسکن تاکید می‌کند، باید بازار این محصول را از دست دلال‌ها خارج کرد و از سوی سازنده در اختیار مصرف‌کننده نهایی قرار داد. مکانیسم ها

رئیس مرکز تحقیقات راه و مسکن: وزارت راه بزرگترین مصرف کننده سیمان است

محمدمهدی حیدری، رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از تشکیل زنجیره تامین مصالح ساختمانی فولاد و سیمان بین وزارت راه و وزارت صلح خبر داد و گفت: سیمان “مخلوط” سیمان پرتلند در ساخت و ساز جایگزین شده است که دوستدار محیط زیست است.

سیمان مخلوط جایگزین سیمان پرتلند می شود

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تصریح کرد: مخلوط سیمان از منابع طبیعی مانند پوزولان و سرباره تهیه می شود و استفاده از این نوع سیمان تا 30 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می کند و محیط زیست را آلوده نمی کند. .

وی تاکید کرد: بیشترین مصرف کننده سیمان وزارت راه و شهرسازی است و مدیریت صنایع بر عهده وزارت صنایع است.

قیمت سیمان در بورس کالا چقدر است؟

میانگین قیمت هر گونی 50 کیلویی سیمان در بورس کالا در معاملات دیروز و امروز سه شنبه و چهارشنبه 28 و 29 مرداد ماه بسته به نوع، کیفیت و تولیدکننده از 25 تا 35 هزار تومان متغیر بود.

  این داروها را با خود به عراق نیاورید

قیمت سیمان

وزارت امنیت: کیسه سیمان 50 کیلویی 50 هزار تومان

این در حالی است که اواسط تیرماه سال جاری سیف الله امیری مدیرکل وزارت صنعت اعلام کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده هر هفته یک میلیون و 200 هزار تن سیمان در بورس کالا عرضه می شود.

به گفته این مقام وزارت امنیت، فردی که هفته گذشته یک کیسه سیمان 50 کیلوگرمی را از بورس کالا به قیمت 36 هزار تومان خریداری کرده است، باید این محصول را با قیمت 50 هزار تومان و بیش از آن علیه خود بفروشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان مواد: 4 تا 5 درصد گرانتر از بورس کالا می فروشیم.

اسماعیل کاظمی رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت بازار سیمان اظهار داشت: بازار سیمان بسیار خوب و آرام است.

وی ادامه داد: قیمت سیمان در فروشگاه های مواد با قیمت بورس کالا یکسان است و تنها با 4 تا 5 درصد سود تصوری به فروش می رسد.

رئیس انجمن انبوه سازان: کیسه سیمان 50 کیلویی 60 هزار تومان

سید محمد مرتضوی رئیس اتحادیه سراسری انبوه سازان کشور در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص قیمت سیمان اظهار داشت: بین آنچه در بازار سنتی یافت می شود تفاوت قابل توجهی در قیمت سیمان وجود دارد. و آنچه در بورس کالا یافت می شود. قیمت سیمانی که به سازندگان پروژه های عمرانی داده می شود بسیار بیشتر از قیمت بازار است.

وی ادامه داد: هر گونی سیمان 50 کیلوگرمی در حال حاضر 60 هزار تومان در بازار است اما در بورس کالا بین 40 تا 45 هزار تومان در روز است که 30 تا 40 درصد اختلاف دارد.

  ابلاغ دستور دادستانی کشور برای رسیدگی به پرونده متهمان اغتشاشات

رئیس اتحادیه سراسری انبوه سازان گفت: یکی از دلایل این تفاوت قیمت سیمان این است که مجریان پروژه های عمرانی هنوز عادت به خرید سیمان از بورس کالا ندارند و یا اینکه نمی توانند زمان خرید سیمان را هماهنگ کنند. از بورس کالا و تحویل محموله از تولید کننده در زمان مورد نیاز شما مطابقت ندارد.

کارگزاران بورس می خواهند خرید سیمان را برای دلالان ثبت کنند، نه توسعه دهندگان املاک و مستغلات

وی خاطرنشان کرد: اکثر تولیدکنندگان سیمان را به صورت سنتی خریداری می کنند و انگیزه ای برای خرید سیمان از بورس کالا ندارند و تفاوت قیمت قابل توجه است. یکی دیگر از دلایل این اختلاف قیمت در بورس کالا با بازار سنتی سیمان، عدم تمایل دلالان بورس به ورود انبوه سازان به عنوان خریداران کم سیمان است. آنها مایل به خرید محصولات از تامین کنندگان بورس کالا هستند، عمدتا برای خریداران عمده سیمان که تقریبا دلال هستند.

مرتضوی ادامه داد: از آنجایی که سودی که کارگزاران بورس برای کارگزاری می‌برند زیاد است، بنابراین دلالان بیشتر رغبت دارند خرید سیمان را برای سرمایه‌گذاران این حوزه که عمدتاً واسطه هستند ثبت کنند. واسطه ها نیز سیمان خریداری شده را در محل های ساختمانی توزیع می کنند.

وی یادآور شد: به نظر می رسد روش فروش سیمان در بورس درست باشد اما باید تدابیری اتخاذ شود تا به تدریج واسطه ها از این بازار حذف شوند و مصرف کنندگان نهایی سیمان که تولیدکنندگان هستند از این روش بهره مند شوند که نیازمند اصلاح است. سازه و ساز و کار فروش سیمان در بورس کالا است.

  آزمون ورودی آغاز انتخاب رشته پزشکی از ساعت 16 امروز

بازار مالگرد در آرامش

مرتضوی در خصوص قیمت فولاد و میلگرد گفت: در حال حاضر مشکل خاصی در این زمینه نداریم و قیمت های بهتری داریم و امیدواریم این قیمت های مناسب ثابت بماند. حتی پیش بینی هایی مبنی بر ارزان شدن بیشتر میلگرد و فولاد وجود دارد.

وی با بیان اینکه 4 میلیون خانه ساخته می شود، ادامه داد: باید به بازار داخلی میلگرد و فولاد توجه بیشتری شود و سیاست های اتخاذ شده در زمینه محدودسازی صادرات فولاد سیاست درستی است.

مرکز آمار: متوسط ​​قیمت سیمان بهار امسال هر گونی 70 هزار تومان است!

در حالی که بسیاری از فعالان اقتصادی بر آرامش بازار مصالح ساختمانی برای اجرای طرح دولت برای ساخت 4 میلیون واحد مسکونی در 4 سال تاکید دارند، مرکز آمار ایران میانگین قیمت برخی از اقلام مصالح ساختمانی را بهار امسال منتشر کرد.

در این گزارش متوسط ​​قیمت هر کیسه 50 کیلویی سیمان پرتلند 71 هزار و 350 تومان است که بالاترین قیمت 90 و کمترین آن 58 هزار تومان است.

قیمت سیمان 2

ارزش عجیب میانگین قیمت مسکن توسط مرکز آمار!

پیش از این، این مرکز میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تهران در جریان معاملات مسکن در تیرماه را 45 هزار تومان اعلام کرده بود که نسبت به میانگین قیمت مسکن اعلامی بانک مرکزی که 42 محاسبه کرده، 3 میلیون تومان اختلاف مثبت دارد. متری مسکن هزار تومان

منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید