قیمت سکه و طلا در هفته آینده افزایش نخواهد یافت

536632 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، محمد کشتی آرای درباره وضعیت بازار طلا در هفته پایانی مرداد گفت: قیمت هر اونس جهانی طلا در هفته گذشته هشت دلار کاهش یافت و در معاملات اخیر با قیمت 1832 دلار معامله شد.

بیشتر بخوانید:

قیمت سکه و طلا و دلار پنجشنبه 2 تیر 1401

ارز نیز با مدیریت بانک مرکزی و بخشنامه جدید بانک مرکزی مبنی بر انتقال ارز صادراتی به صرافی های مجاز افرادی که قصد واردات دارند، قیمت ارز را کاهش داد.

به گفته این فعال صنفی، با وجود کاهش قیمت ارز و اونس جهانی طلا، شاهد افزایش قیمت انواع سکه و طلا در کشور هستیم و این به دلیل افزایش حباب سکه است. که با تقاضا ایجاد می شود.

کشتی آرای گفت: در آخرین معاملات دیروز سکه طرح قدیم یکصد هزار تن، سکه طرح جدید 300 هزار تن و نیم سکه طرح 200 هزار تن افزایش یافت و این رشد در واقع حباب سکه است.

وی ادامه داد: ربع سکه 50 هزار تنی هفتگی و سکه 100 گرمی هفتگی افزایش قیمت داشتند. هر اونس طلای مذاب 80000 تن و هر گرم طلای 18 عیار 20000 تن در هفته افزایش می یابد.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: حباب پولی در معاملات اخیر یک میلیون و 420 هزار تن بوده و این نشان می دهد در حالی که دو عامل موثر بر قیمت فلز زرد قیمت ارز تحت مدیریت بانک مرکزی است، قیمت اونس جهانی است. طلا نیز کاهش یافت، اما تقاضا قیمت سکه را افزایش داد.

وی گفت: پیش بینی می شود در شرایط کنونی جهانی قیمت طلا تغییر نکند و در همان محدوده قیمتی قرار گیرد و بر اساس اراده بانک مرکزی برای کنترل نرخ ارز، نرخ ارز کنترل شود. بنابراین هفته آینده افزایش می یابد “قیمت ارز باید در همان محدوده باشد.

  آخرین آمار تاج در ایران/ 42 نفر در 24 ساعت گذشته جان باختند

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید