قیمت دلار با قیمت های جعلی/ دلالان دلار زیر ذره بین پلیس افزایش یافته است

560023 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، هدایت بهرامی با اشاره به اقدامات پلیس امنیت اقتصادی در برخورد با دلالان ارز در روزهای اخیر گفت: با توجه به التهابات و اغتشاشات اخیر مردمی و همچنین تبلیغات خصمانه رسانه ای، باعث ایجاد التهاب در بازار و سایر مولفه های اقتصادی می شود و از نظر سیاسی نیز شاهد التهاباتی در بازار ارز بوده ایم. البته با توجه به اینکه پیش بینی می کردیم قطعاً دشمن وارد بازار می شود و مشکلات اقتصادی وجود داشت، یک سری اقدامات را انجام دادیم و از قبل برای مقابله با این موارد برنامه ریزی کردیم.

بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه چندین عملیات پلیسی برای برخورد با سودجویان و متخلفان با برنامه ریزی قبلی و همچنین هماهنگی با سایر دستگاه ها و کارهای اطلاعاتی انجام شده است، گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی با انجام این اقدامات نسبت به شناسایی شعب اصلی بازار اقدام کردند. که من آن را تروریسم اقتصادی می نامم، اقدام کرد.

افزایش قیمت ارز با قیمت های جعلی و معاملات جعلی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ به اقدامات این افراد برای برهم زدن بازار ارز اشاره کرد و گفت: این افراد برای برهم زدن بازار ارز اقدام به ایجاد اتاق های قیمت گذاری جعلی، فروش خالی و انجام معاملات جعلی کردند و بدین وسیله اقدام به انجام معاملات جعلی کردند. افزایش قیمت همانطور که می دانید بار روانی گرانی ارز معیشت مردم و قیمت سایر کالاها را تحت تاثیر قرار می دهد و در این راستا پلیس امنیت اقتصادی با هماهنگی سایر دستگاه ها به سرعت وارد عمل شده و با افراد سودجو و متخلف برخورد کرد.

بهرامی اقدامات پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ را در کاهش قیمت ارز موثر عنوان کرد و گفت: در دو هفته گذشته با اقدامات همکارانم در پلیس امنیت اقتصادی با فردا برخورد کردیم. تالارهای معاملاتی و قیمت های کاذب و جعلی.» ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران با اجرای طرح عملیاتی 9 مرحله ای برخورد با اخلالگران بازار ارز، با تشکیل 34 پرونده قضایی، 63 متهم از جمله چهره های اصلی را شناسایی و دستگیر کردند.

بازدید پلیس از صرافی ها برای امنیت اقتصادی

وی با بیان اینکه پلیس از سندیکاها و صرافی ها نیز بازدید کرد، گفت: در این بازدیدها با 12 سندیکای متخلف که مجوز خرید و فروش ارز نداشتند برخورد کردند و تخلفاتی انجام دادند. همچنین در مجموع 3 میلیون و 314 هزار واحد ارزی مختلف از دلالان ارز کشف و ضبط شد که ارزش ریالی ارزهای برگشتی به 36 میلیارد تومان رسید.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ به مشکلات کشف ارز از دلالان اشاره کرد و گفت: دلالان ارز راه های پیچیده ای برای نگهداری ارز دارند و این مقدار ارز در دست دلالان به اصطلاح از سوی دلالان پیدا شد. کف خیابان و به همین دلیل رقم قابل توجهی محسوب می شود.

دلالان و مفسدان زیر ذره بین پلیس

بهرامی با بیان اینکه با اقدامات پلیس در کنار سایر اقدامات دولت خوشبختانه شاهد افت قیمت ارز بوده ایم، اظهار داشت: مفسدان و تخریب کنندگان اقتصادی بدانند که پلیس امنیت اقتصادی آنها را رصد کرده و با مجرمان برخورد خواهد کرد. اقدامات.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا در بین 63 ناوشکن و دلال دستگیر شده افراد مرتبط با خارج از کشور وجود دارد، گفت: این موضوع در حال بررسی است. البته در مجموع این افراد سودجو با اقدامات خود کینه به آسیاب دشمن انداخته اند اما ما نسبت فامیلی این افراد را نیز بررسی کرده ایم و در صورت مشاهده چنین مواردی قطعا در پرونده آنها قرار می گیرد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ گفت: برنامه های پلیس برای برخورد با اخلالگران بازار ارز ادامه دارد.

منبع: مهر

انتهای پیام/

  وام قرض الحسنه بازنشستگان تمدید شد

دیدگاهتان را بنویسید