قیمت خودرو جمعه 27 آبان

572166 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، قیمت خودرو صفر داخلی در روز جمعه 6 آبان 1401 طبق آمار و قیمت با تغییراتی همراه است.

بیشتر بخوانید:

با افزایش قیمت دلار در هفته گذشته، قیمت انواع خودرو نیز افزایش یافت. البته برخی معتقدند قیمت خودرو در کنار دلار افزایش نیافته است.

قیمت های ثبت شده در سایت های درج خودرو پس از یک هفته شکستن سقف دلار حکایت از بلاتکلیفی و سردرگمی در بازار دارد. برخلاف هفته های گذشته، برخی خودروها با ثبات، برخی با کاهش و برخی با افزایش قیمت همراه هستند و دیگر آن جهش قیمتی که برای همه خودروهای بازار رخ داد، وجود ندارد. به نظر می رسد بازار در تلاش است تا ثبات نسبی قیمت را بازگرداند.

در زمان نگارش این گزارش قیمت خودروهای داخلی در بازار ایران به شرح زیر است:

برخلاف ماه های گذشته که قیمت پراید ثابت بود اما در نهایت شکست تاریخی سقف دلار این ثبات را شکست و این خودرو را با نوسانات قیمتی همراه کرد. اما به نظر می رسد این خودرو بار دیگر به ثبات قیمت در بازار رسیده است.

پراید 111 هم اکنون با قیمت 208 میلیون تومان به فروش می رسد. اما پراید 131 هم اکنون با قیمت 183 میلیون تومان موجود است.

پژو 207 اتوماتیک که در ماه گذشته 590 میلیون تومان قیمت داشت اما امروز در سطح 630 میلیون تومان باقی ماند.

خودروی دنا معمولی مدت هاست با ثبات قیمت همراه بوده اما این چند روز با افزایش قیمت همراه بوده است. صبح امروز این خودرو نسبت به روز گذشته هفت میلیون تومان افزایش قیمت به ثبت رساند و با قیمت 427 میلیون تومان به بازار عرضه شد.

  قربانیان حادثه نماز جمعه زاهدان از پشت با سلاح کلت هدف قرار گرفتند

پژو پارس اتوماتیک امروز نیز مانند روزهای گذشته با قیمت 496 میلیون تومان در بازار خودرو کشور ثابت ماند.

عرقیات اتوماتیک که در روزهای گذشته با افزایش قیمت قابل توجهی همراه بود، تنها در یک روز دوباره دو میلیون تومان افزایش قیمت داشت و به قیمت 622 میلیون تومان رسید.

قیمت خودروهای محبوب

اما فعالان بازار خودرو می گویند برخی خودروها بیشتر خرید و فروش می شوند و محبوبیت دارند. این خودروها با چه قیمتی در بازار معامله می شوند؟

تیبا هاچ بک پلاس که یکی از خودروهای پرطرفدار این روزهاست حدود 222 میلیون تومان قیمت داشت.

قیمت پژو 206 تیپ دو صفر نیز نسبت به روز گذشته یک میلیون تومان افزایش یافت و اکنون 329 میلیون تومان به فروش می رسد. این در حالی است که تیپ پنجم این مدل پژو امروز یک میلیون افزایش قیمت داشت و به مبلغ 385 میلیون تومان در بازار داخلی به ثبت رسید.

پیش بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

محمدرضا حامدی کارشناس صنعت خودرو گفت: زمانی که قیمت دلار به مدت دو روز نوسانات زیادی را تجربه کرد، بازار خودرو نیز شاهد نوساناتی بود که شوک جدیدی به آن وارد کرد اما اکنون که قیمت دلار کاهش یافته است. بیت می بیند که قیمت ماشین پایین نیامده و بالا مانده است.

وی افزود: باید توجه داشت که گرانی خودرو تنها به دلیل نوسانات ارزی نیست، خودروسازان نیز درگیر این مشکل هستند. دلیل افزایش قیمت ها در بازار عمدتا به دلیل عرضه کم خودرو در بازار است. در نتیجه، به نظر می رسد روند صعودی با شیب اندکی ادامه یابد.

  بررسی ابعاد شخصیت احمد بن موسی القاظم (ع) / چرا به آن حضرت شاهچراغ می گویند؟

این کارشناس صنعت خودرو تصریح کرد: اما باید توجه داشت که در هفته گذشته مردم به بازار خودرو آمدند و اقدام به خرید و فروش خودروهای خود کردند. انتظار می رود این روند در هفته های آینده ادامه یابد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید