قیمت خودرو به دلیل تورم / ضعف مدیریتی وزارت صمت نیست

553250 خبر ناگهانی

لطف الله سیاهکلی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایسکانیوز وی با اشاره به افزایش بی رویه قیمت کالاهای اساسی در بازار گفت: وزیر صنعت و معاونانش چندین بار در کمیسیون صنعت مجلس درباره موضوع افزایش قیمت ها حضور یافته و برنامه های خود را اعلام کرده اند اما برنامه هایشان این بوده است. برای مجلس قانع کننده نیست.

وی افزود: وزارت صمت بسیار بزرگ است و بیش از 40 درصد اقتصاد کشور در این وزارتخانه مدیریت می شود و به نظر من این مدیریت بسیار ضعیف است. من از هیئت رئیسه مجلس گلایه دارم که چرا اجازه نمی دهد استفساریه ها تکمیل شود و وزیر در قبال مدیریت خود پاسخگوی مجلس باشد، چرا؟

بیشتر بخوانید:

یکی از اعضای کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت کالاهای اساسی به شدت افزایش یافته و مواد غذایی از جمله برنج بدون حمایت از دولت بسیار گران شده است. برعکس، من معتقدم که این به ضرر دولت است. هرچه پارلمان وظایف قانونی و نظارتی خود را به درستی انجام دهد، دولت ها قوی تر و خدمتگزارتر می شوند.

سیاهکلی با اشاره به تاثیر حذف ارز ترجیحی بر بازار کالاها گفت: مجلس شورای اسلامی در بررسی بودجه و حذف ارز ترجیحی، یکسان نگه داشتن قیمت ها در تابستان 1400 را برای دولت شرط کرد. بنابراین در صورت افزایش قیمت ها، دولت حق حذف ارز ترجیحی را ندارد.

وی همچنین به تلاش مجلس برای تصویب طرح ساماندهی خودروها برای کاهش قیمت ها اشاره کرد و گفت: کمیسیون صنعت از هفته آینده خرید و تولید خودرو را آغاز می کند تا علت گرانی خودرو مشخص شود.

  سیستم پل در بانک دی شروع شد.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: معتقدم دلیل گرانی خودرو در کشور تورم نیست هرچند بخشی از آن را شامل می شود.

نماینده مردم قزوین و آبیک در مجلس شورای اسلامی، ناکارآمدی و فساد سیستم و چرخش قطعات را از مشکلات عمده گرانی خودرو برشمرد و گفت: این امر باعث نابودی خودروسازی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید