قیمت جهانی نفت برنت 76 دلار و 10 سنت بود

555837 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، قیمت نفت در بحبوحه نوسانات تجاری روز جمعه کاهش یافت و دو شاخص اصلی نفت جهان بیشترین کاهش هفتگی خود را در چند ماه اخیر تجربه کردند. انتشار داده های ضعیف اقتصادی از چین، اروپا و ایالات متحده به ترس از رکود اقتصادی دامن زده است تا نگرانی ها در مورد عرضه را خنثی کند.

بیشتر بخوانید:

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 5 سنت معادل 0.07 درصد کاهش به 76 دلار و 10 سنت رسید. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 44 سنت یا 0.62 درصد کاهش به 71.2 سنت معامله شد.

پس از اینکه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرد کشورش، بزرگترین صادرکننده انرژی جهان، تولید خود را در واکنش به محدودیت قیمت صادرات نفت کاهش می دهد، قیمت نفت بیش از یک درصد افزایش یافت. اما افزایش بیش از حد انتظار در قیمت مصرف کننده در ایالات متحده در ماه گذشته و خبر شروع خط لوله کیستون این افزایش قیمت را جبران کرد و هر دو شاخص نفت را بیش از یک دلار کاهش داد. خط لوله کیستون اوایل هفته گذشته پس از نشت نفت 14000 بشکه ای در کانزاس تعطیل شد.

ورود نفتکش ایرانی به آبهای ونزوئلا با 2 میلیون بشکه نفت فوق سبک

شاخص قیمت مصرف کننده در ایالات متحده در ماه گذشته به دلیل افزایش هزینه خدمات در این کشور بیش از حد انتظار افزایش یافت. این خبر احتمالاً بانک مرکزی ایالات متحده را به تشدید سیاست ها و افزایش بیشتر نرخ های بهره ترغیب خواهد کرد.

  ممنوعیت هرگونه معاملات آتی ارز، سکه و طلا

هر دو نفت برنت و نفت آمریکا 10 درصد از ارزش خود را در هفته گذشته از دست دادند. این بزرگترین کاهش قیمت نفت خام آمریکا از ابتدای بهار و نفت برنت از اواسط تابستان بود.

برخی از تحلیلگران آمریکایی هشدار داده اند که اگر قیمت نفت در کشور ما به زیر 70 دلار در هر بشکه برسد، احتمالا به 60 دلار نیز خواهد رسید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید