قیمت جهانی طلا قبل از بسته شدن بازار کاهش یافت

قیمت جهانی طلا در حال تلاش برای رشد است

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، قیمت هر اونس طلا قبل از بسته شدن بازار به 1776 دلار و 40 سنت و قیمت طلای آمریکا به 1777 دلار و 40 سنت رسید. بازار طلا شاهد فشار فروش جدیدی است که از مقاومت 1800 دلاری تضعیف شده است زیرا بازار کار ایالات متحده در ماه جولای رشد قابل توجهی را نشان داد.

بیشتر بخوانید:

روز جمعه، اداره آمار کار اعلام کرد که در ماه جولای 528000 شغل ایجاد شده است. این داده ها به طور قابل توجهی انتظارات اقتصاددانان را که افزایش مشاغل حدود 250000 نفر را پیش بینی کرده بودند، شکست داد. در همین حال، نرخ بیکاری نیز از انتظارات پیشی گرفت و در مقایسه با ژوئن به 3.5 درصد کاهش یافت.

بازار طلا قبل از انتشار گزارش مشاغل، مقاومت حدود 1800 دلار در هر اونس را آزمایش کرد، اما در واکنش اولیه به داده ها، حرکت صعودی خود را از دست داد. طلای دسامبر آخرین بار با 0.82 درصد کاهش به 1792 دلار در هر اونس معامله شد.

به گفته اقتصاددانان، آخرین داده های بازار کار به کاهش ترس از رکود فزاینده در بازار کمک می کند. برخی از سیاستمداران و اقتصاددانان استدلال می کنند که اقتصاد نمی تواند در رکود باشد زیرا بازار کار قوی است.

اقتصاددانان همچنین می گویند آخرین داده های اشتغال به فدرال رزرو فرصت داد تا موضع سیاست پولی تهاجمی خود را حفظ کند.

به گزارش کیتکو، کاترین جاج، اقتصاددان ارشد CIBC، گفت: در نشانه واضحی مبنی بر اینکه اقتصاد ایالات متحده در رکود نیست، استخدام ها در ماه ژوئیه تسریع شد و نشان می دهد که مبارزه فدرال رزرو با تورم هنوز به پایان نرسیده است.

  دستگیری زن ظالم در تهران

این گزارش به قدرت قوی در بازار کار اشاره کرد زیرا دستمزدها نیز بیش از حد انتظار افزایش یافت. در این گزارش آمده است که میانگین درآمد ساعتی با 0.5 درصد یا 15 سنت افزایش به 32.27 دلار در ماه جولای رسیده است. اقتصاددانان انتظار داشتند دستمزدها 0.3 درصد افزایش یابد.

در این گزارش آمده است که دستمزدها طی 12 ماه گذشته 5.2 درصد افزایش یافته است.

آدام باتن، استراتژیست ارشد ارز در Forexlive، خاطرنشان کرد که بازده دلار و اوراق قرضه پس از گزارش مشاغل افزایش یافت و دو باد مخالف برای این فلز گرانبها ایجاد کرد.

با اضافه شدن به احساسات مثبت اشتغال، دو ماه پیش به سمت بالا بازنگری شد. در این گزارش آمده است که گزارش مشاغل ژوئن به 398,000 مورد بازنگری شده است که از برآورد اولیه 372,000 افزایش یافته است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید