قیمت جدید رب گوجه فرنگی مشخص شد; 15 اوت 1401

به گزارش مستقل آنلاین؛ نایب رئیس اتحادیه کنسرو ایران گفت: اگرچه وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایتی با قیمت جدید رب گوجه فرنگی موافقت کردند اما تولیدکنندگان به دلیل عدم اعلام قیمت جدید جریمه شدند.

در حالی که اواسط تیرماه سال جاری، عباس عسکرزاده، معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با ارسال نامه ای به صدیف بیک زاده، رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، از موافقت با افزایش میزان مصرف کنندگان خبر داد. قیمت رب گوجه فرنگی 45 هزار تومان صنعت کنسروسازی ایران اعلام کرد با وجود موافقت وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، این موضوع هنوز به ستاد تنظیم بازار واگذار نشده است.

پیش از این هر قوطی رب گوجه فرنگی 800 گرمی قیمت یکسانی نداشت و بر اساس مشاهدات میدانی بین 35 تا 39 هزار تومان فروخته می شد و برخی برندها همچنان محصولات خود را با این قیمت به فروش می رسانند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در این نامه عنوان کرد: با توجه به افزایش هزینه های تولید، با افزایش قیمت مصرف کننده رب گوجه فرنگی در چارچوب قوانین و مقررات این سازمان موافقت می کند. وی حتی درخواست کرده بود که برای حفظ آرامش بازار و ادامه عرضه رب گوجه فرنگی تصمیم بگیرید که این تعدیل قیمت به فوریت انجام شود.

قیمت تعیین شده رب گوجه فرنگی 45 هزار تومان اعلام شده است

مسعود بختیاری نایب رئیس اتحادیه کنسرو ایران گفت: با وجود اینکه وزارت جهاد کشاورزی قیمت کنسرو رب گوجه فرنگی را 45 هزار تومان پیشنهاد و به سازمان حمایت برای ابلاغ اعلام کرد، اما از آنجا این کالاها مشمول قانون قبلی شد. قیمت گذاری، عملا امکان پذیر است خیر امکان اعلام قیمت این محصولات در سال جدید وجود داشت.

  اخبار هفتگی تحت سلطه کالاهای اساسی / جزئیات گران قیمت 4 قلم کالاهای اساسی

وی افزود: قیمت های قبلی رب گوجه فرنگی و تن ماهی تن از اردیبهشت ماه اعمال شده است.

نایب رئیس اتحادیه کنسرو ایران ادامه داد: قیمت ماهی تن در سال جاری بیش از 50 درصد و قیمت روغن نیز 500 درصد افزایش یافته است و در این شرایط نمی توان آن را با قیمت قبلی به فروش رساند.

وی بیان کرد: اتحادیه کنسروسازی از سه ماه گذشته تلاش کرده تا قیمت واقعی کنسرو تن ماهی و رب گوجه فرنگی اعلام شود و جلساتی با مسئولان مختلف داشته که نتیجه ای نداشته است. قیمت جدیدی را پیشنهاد کرده و از سوی سازمان جنایی دولتی مشمول جریمه خواهد شد.

بختیاری گفت: تولیدکنندگان حتی با درخواست شفاهی وزارت جهاد کشاورزی اقدام به تولید محصولات خود با قیمت جدید کردند تا بازار با کمبود مواجه نشود که در نتیجه آنها نیز جریمه شدند.

نایب رئیس اتحادیه کنسروهای ایران همچنین با بیان قیمت جدید کنسرو ماهی تن گفت: قیمت هر قوطی کنسرو تن ماهی ۳۵ هزار تومان است و بر اساس تحلیلی که ارائه کردیم قیمت جدید ۴۴ هزار و ۹۰۰ تومان خواهد بود./ تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید