قیمت جدید تخم مرغ اعلام شد

4130 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، برخی رسانه ها مدعی هستند در سوپرمارکت ها قیمت هر شانه تخم مرغ 30 اونس بین 91 تا 97 هزار تن است.

بیشتر بخوانید:

در پی اصلاح سیاست پولی ترجیحی و نظام توزیع عادلانه یارانه ها، نرخ مصوب دولت برای تولیدکنندگان تخم مرغ 35 هزار و 500 تومان و پای 71 هزار تومان و برای مصرف کنندگان کیلویی 39 هزار و 800 تومان و پای 79 هزار و 600 تومان است. . .

هم اکنون نیز قیمت هر تخم مرغ 30 عددی در بازار حدود 70 تا 75 هزار تن به فروش می رسد که کمتر از قیمت مصوب است.

اگرچه تولیدکنندگان با کاهش قیمت تخم مرغ در واحدهای تولیدی مواجه هستند اما برخی در بازار گران می فروشند یا برخی رسانه ها با انتشار اخبار کذب و اعلام افزایش قیمت در حالی که قیمت تخم مرغ در بازار کمتر از قیمت مصوب است سعی در ایجاد انحراف در بازار دارند.دولت جدید ارتباط در حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان.

وزارت جهاد کشاورزی برای تنظیم بازار محصولات پروتئینی نظارت ها و بازرسی ها را تشدید کرده است، اما برخی متخلفان همچنان به گران فروشی می پردازند.

حمیدرضا کاشانی، رئیس هیئت مدیره اتحادیه پرورش دهندگان طیور تخمگذار اخیرا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: کشور با مازاد تولید مواجه است. گذشته معادل 25 درصد زیر قیمت مصوب فروخته شد که باعث ضرر تولیدکنندگان شد.

به گفته وی، شرکت نگهداری دام کشور به تازگی برای حمایت از تولیدکنندگان، حمایت تخم مرغ را از هشت استان بزرگ تولیدکننده این محصول شامل اصفهان، تهران، البرز، کوم، قزوین، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و گلستان خریداری کرده است.

  آیا «سگ راه رفتن» حرام است؟

دولت برای حمایت از تولیدکنندگان این بخش، عوارض صادراتی را نیز به دلیل مازاد تخم مرغ برداشته است، به طوری که اخیراً 800 تا 1000 تن تخم مرغ به کشورهای هدف صادر شده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید