قیمت برنج به صورت تصاعدی افزایش یافته است

559546 خبر ناگهانی

حسن تقی زاده با اشاره به افزایش 5 درصدی قیمت برنج ایرانی در اوایل هفته جاری، گفت: عرضه برنج در هفته جدید نسبت به هفته گذشته کاهش چشمگیری داشته و این در حالی است که تقاضا برای برنج در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه قیمت برنج تولید داخل با توجه به تورم فعلی به صورت تصاعدی افزایش یافته است، گفت: قیمت برنج برداشت دوم در بانکداری به بیش از 100 هزار تن در کیلوگرم و فروش در مغازه ها به 120 هزار تن در هر کیلوگرم رسیده است.

ادامه مطلب

این فعال اقتصادی با اشاره به قیمت انواع برنج در بانکداری گفت: اولین برنج کشت شده در بانکداری 90 هزار تن در هر کیلوگرم، شیرودی 53 هزار تن در هر کیلوگرم، فجر 65 هزار تن در هر کیلوگرم و ندا 50 هزار تن در هر کیلوگرم بوده است. .

تقی زاده تاکید کرد: در حال حاضر بازار از کنترل دولت خارج شده و فروش برنج با نرخ مصوب به فروش نمی رسد. وقتی دولت افزایش قیمت 4 کالای اساسی را اعلام می کند به نوعی به خود اجازه می دهد تا قیمت سایر اقلام را افزایش دهد زیرا قیمت ها تحت تاثیر یکدیگر قرار دارند.

رئیس اتحادیه برنج فروشان بابل با بیان اینکه قیمت برنج خارجی نیز افزایش یافته است، گفت: عرضه برنج خارجی نیز محدود است و قیمت ابر مغز پاکستان از کیلویی 29 هزار تن به 34 هزار تومان رسیده است. کیلوگرم.”

وی با تایید افزایش قیمت برنج داخلی در روزهای آینده گفت: بازار به سمتی رفته است که نمی توان قیمت ها را کنترل کرد و ممکن است افزایش قیمت ها ادامه داشته باشد. در حال حاضر بازار به سمتی می رود که برنج فجر ایرانی با قیمت مصوب کیلویی 65 هزار تن عرضه شود.

  امیر قطر در آستانه فتح فوتبال جهان!

وی در پایان گفت: امیدواریم در سال جدید تولید برنج نسبت به سال گذشته افزایش یابد تا قیمت ها محدود شود.

منبع: ایلنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید