قیمت این خودروها تا 200 میلیون تومان است; 30 میلیون افزایش قیمت پژو 206 در یک ماه! + جدول

به گزارش مستقل آنلاین؛ روند افزایش قیمت ها در بازار خودرو با ادامه رکود با افزایش قیمت ها اکنون سومین ماه خود را پشت سر می گذارد.

به گزارش مقاله همشهری آنلاین، پس از چندین ماه نوسانات آرام در بهار و تابستان سال جاری، آغاز افزایش قیمت خودرو از مهرماه و به دلیل افزایش قیمت ارز است، اما کاهش نوسانات بازار ارز شرایط بازار خودرو را آرام نکرده و در این میان مصرف کنندگان واقعی بازنده اصلی هستند رفتارهای متناقضی در بازار وجود دارد.

آغاز روند اجرایی واردات خودرو که به نظر مشوقی برای ارزان شدن خودروها بود، با روند کند خود مطابق انتظار کارشناسان عمل کرد و عاملی برای افزایش قیمت شد.

علاوه بر فاصله زیاد بین تقاضا و عرضه که رئیس اتحادیه خودروفروشان تهران آن را مهم ترین دلیل گرانی خودروها می داند، توقف مذاکرات برجام، غیرقابل پیش بینی بودن بازار ارز و البته برخی از جمله بندهای مقررات واردات، به گفته کارشناسان، «دست و پا گیر و سفت و سخت» است. خودرو را باید یکی از عواملی دانست که آینده این بازار کالاهای سرمایه ای را در هاله ای از ابهام قرار داده است.

کارشناسان و فعالان بازار خودرو بر این باورند که محدودیت 20 هزار یورویی واردات با حذف خودروهای SUV از فهرست واردات، انگیزه بزرگی برای افزایش قیمت این گونه خودروها در بازار داخلی است.

از ابتدای نوسانات بازار ارز تا به امروز به گفته فعالان بازار، قیمت خودروهای SUV 200 میلیون تومان افزایش یافته و به عنوان مثال سانتافه 2017 از 800 میلیون تومان به حدود یک میلیارد تومان رسیده است.

  بلیت قطارهای مسافری از روز چهارشنبه پیش فروش می شود

کارشناسان بازار خودرو بر این باورند که افزایش قیمت خودرو در بازار به احتمال زیاد ادامه خواهد داشت چرا که ادامه وضعیت فعلی مصرف کننده واقعی را از بازار خارج می کند و خریدارانی را که هم اکنون در بازار هستند بدون توجه به قیمت و کیفیت خودرو فقط با انگیزه سرمایه گذاری در خرید خودرو اقدام می کند.

افزایش قیمت 30 میلیون 206 در یک ماه

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران در گفت وگو با همشهری با بیان اینکه خریدار واقعی در بازار خودرو وجود ندارد، گفت: متاسفانه خودرو به کالای سرمایه ای تبدیل شده و اکثر خریداران خودرو از بورس هستند. به سازنده خودرو، به دنبال سود.

سعید موتمنی ادامه رکود و رشد قیمت خودرو در ماه های اخیر را نتیجه عرضه کمتر از حد لازم از سوی خودروسازان دانست و افزود: عرضه خودرو کم است و نمی تواند پاسخگوی نیاز بازار باشد، این مشکل باعث افزایش قیمت شده است. خودروهای ارزان قیمتی مانند 206 تیپ 2 افزایش یابد.

به گفته این اپراتور بازار، 206 تیپ 2 در یک ماه اخیر 30 میلیون تومان افزایش قیمت داشته است و کوئیک دیگر خودروی محبوب با قیمت نسبتا مناسب بین 10 تا 15 میلیون تومان در همین مدت افزایش قیمت داشته است. عادت زنانه. تیبا، 207 اتوماتیک و دنا اتوماتیک توربو از دیگر خودروهایی هستند که افزایش قیمت داشته اند.

به گفته موتمانی، قیمت تیبا در یک ماه گذشته 10 میلیون تومان افزایش یافته است.

مشاهدات میدانی خبرنگاران همشهری از بازار خودرو حاکی از مقادیر بالای اختلاف قیمت در 3 ماه گذشته است. پژو 206 تیپ 2 که شهریور ماه را با قیمت 295 میلیون به پایان رساند، دیروز 342 میلیون تومان قیمت داشت که 47 میلیون تومان افزایش قیمت در 3 ماه را برای این خودروی پرطرفدار به نمایش گذاشت. اما خودروی شاهین را باید رکورددار افزایش قیمت دانست. این خودرو که قیمت آن در 14 آبان ماه 374.5 میلیون تومان بود در هفته گذشته 17.5 میلیون تومان افزایش یافت و روز گذشته 392 میلیون تومان قیمت داشت.

  دو فوریت طرح شفافیت سه جانبه / مجلس دست دولت را برای مجازات متخلفان نظام اقتصادی باز می کند

قیمت این خودروها تا 200 میلیون تومان است

گزارش ها از بازار خودرو حاکی از آن است که پراید 111 SE از ابتدای آذرماه با 4 میلیون تومان افزایش قیمت به 212 میلیون تومان رسیده است. پراید 131 SE نیز 10 میلیون تومان افزایش قیمت داشته و 200 میلیون تومان در بازار است. قیمت پراید 151 SE مدل 1401 نیز با 10 میلیون تومان افزایش به 190 میلیون تومان رسید. پژو 206 تیپ 5 مدل 1399 نیز 16 میلیون تومان افزایش قیمت داشته و در حال حاضر 405 میلیون تومان در بازار است. پژو 206 SD V8 مدل 1400 با افزایش 15 میلیون تومانی 410 میلیون تومان در بازار دیده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید