قیمت اعلام شده خودروها 5 تا 10 درصد بیشتر از بازار است

549797 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، سعید موتمنی افزود: امروز هر پراید 111 99 صفر کیلومتر بین 198 تا 200 میلیون تن و هر پژو 206 تیپ 2 حدود 310 میلیون تن قیمت دارد اما گشتی در فضای مجازی و خودرو را نشان می دهد. سایت‌ها: «پنج تا ۱۰ درصد بالاتر از این قیمت‌ها توسط فروشندگان اعلام می‌شود.

بیشتر بخوانید:

وی گفت: این نشان می دهد که مردم واقعاً علاقه ای به فروش خودرو ندارند تا ببینند چه اتفاقی می افتد. در هر صورت، زمانی که عرضه پاسخگوی تقاضای موجود نباشد، چنین اتفاقاتی دور از ذهن نخواهد بود.

به گفته نماینده اتحادیه، بازار ماهانه حداقل به 110 هزار خودرو نیاز دارد که در صورت تامین این نیاز، دیگر شاهد تکانه و افزایش دو برابری قیمت ها نخواهیم بود.

موتمنی گفت: با وجود گذشت بیش از 45 روز از آغاز سال جدید، بررسی تعداد خودروهای فاکتور شده خودروسازان نشان می دهد که عرضه بسیار کمتر از نیاز بازار است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو صوفیه گفت: تمام مشکلات بازار را باید در تولید و عرضه کم خودرو جستجو کرد.

وی تاکید کرد: بازار تشنه خودرو به‌ویژه مدل‌های جدید است و باید برای کاهش شکاف قیمت، کمبود آن برطرف شود. در این راستا در جاهایی که ظرفیت پاسخگویی به نیازها وجود ندارد باید اجازه واردات هر چند به صورت محدود داده شود.

به گزارش ایرنا، اگرچه هنوز آمار رسمی از تولید خودرو مربوط به بهمن ماه جمع آوری نشده است، اما بررسی عملکرد خودروسازان بزرگ در سامانه کدال حکایت از کاهش تولید خودرو دارد; کارشناسان دلیل اصلی را تکمیل خودروها و تلاش خودروسازان برای کاهش تعداد خودروهای معیوب می دانند.

  این سایت ها و برنامه ها هنوز فیلتر هستند! + نام ها

بررسی آمارهای منتشر شده در سامانه کدال حاکی از تولید 45 هزار و 396 خودرو از سه خودروساز بزرگ کشور ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو از ابتدای سال جاری تا پایان فروردین است. این میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته (تولید 64 هزار و 279 دستگاه خودرو) 29.3 درصد کاهش نشان می دهد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید