قیمت آپارتمان 40 الی 50 متری شرق تهران چقدر است؟

523262 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، شرق پایتخت شامل مناطق 4، 8، 14 و 15 است که مناطقی مانند تهران پارس شرق، قنات کوثر، استخر، کاظم آباد، شمس آباد و مجیدیه در منطقه 4 تهران قرار دارند. نارمک و تهرانپارس غربی در منطقه 8، افسریه، مسعودیه و مشیریه در منطقه 15 و انج، برد، خاوران و شکوفه در منطقه 14 واقع شده اند. در بین محله های مذکور بیشترین عرضه مسکن در محله تهران پارس شرقی و محله افسریه است.

بیشتر بخوانید:

این چهار منطقه معمولاً 25 درصد معاملات مسکن در میان مناطق 16 گانه تهران را به خود اختصاص می دهند. منطقه 4 بیشترین تعداد معاملات را در بین مناطق شرقی به خود اختصاص داده و رتبه چهارم را از نظر تعداد تراکنش در مهرماه امسال در شهر تهران به خود اختصاص داده است. مناطق 14 و 8 از نظر تعداد قراردادهای فروش مسکونی در شهر تهران به ترتیب در رتبه های پنجم و ششم قرار گرفتند.

آمار و ارقام حاکی از آن است که شرق تهران از مناطق پرمعامله در بازار مسکن پایتخت محسوب می شود. یکی از ویژگی‌های خانه‌های شرق تهران به‌ویژه بخش جنوب شرقی، کوچک بودن خانه‌ها است که برای طبقات متوسط ​​و پایین جذاب به‌شمار می‌آید. این در حالی است که با نقدینگی زیر یک میلیارد تومان نمی توان شانس زیادی برای خرید آپارتمان در این مناطق تصور کرد.

طی یک سال گذشته قیمت مسکن در منطقه 4 با 39 درصد افزایش از میانگین 33.2 میلیون تومان در هر متر مربع به 46.3 میلیون تومان رسیده است. در منطقه 14 متوسط ​​قیمت هر متر در سال گذشته 22.3 میلیون تومان بود که با 49 درصد افزایش به 33.3 میلیون تومان رسید. منطقه 15 با افزایش 54 درصدی از 16.6 میلیون تومان در یک سال گذشته به 25.6 میلیون تومان رسید. قیمت هر مترمربع خانه در منطقه 8 نیز از 28.5 میلیون تومان در سال گذشته به 41.1 میلیون تومان افزایش یافت که رشد 44 درصدی را نشان می دهد. بر این اساس منطقه 15 بیشترین رشد قیمت سالانه را در بین مناطق ذکر شده دارد. میانگین افزایش قیمت در کل شهر تهران در سال گذشته 38 درصد بوده است.

  وضعیت نامطلوب ایران در توسعه پایدار و پیش‌بینی مدیران آموزش و پرورش/ شاخص‌های وضعیت ایران در توسعه پایدار قرمز است

بررسی ها نشان می دهد در آذر و دی سال گذشته امکان خرید آپارتمان با سطح قیمت 700 میلیون تومان در برخی از مناطق تهران وجود داشت، اما در حال حاضر یافتن پرونده هایی با قیمت زیر یک میلیارد تومان مشکل است.

با توجه به تطابق قیمت مسکن در مناطق جنوبی شهر تهران با درآمد خانوارهای متوسط ​​و پایین، فشار تقاضا در این مناطق ایجاد شده و با توجه به کاهش ساخت و ساز، قیمت آپارتمان در مناطق جنوبی افزایش قیمت را تجربه کرده است. نرخ رشد نسبت به مناطق میانی و شمالی تهران.

گزارش های میدانی از تهران حکایت از حاکم شدن آرامش نسبی در بازار مسکن دارد. در مهرماه امسال نرخ ماهانه افزایش قیمت ها 1.2 درصد افزایش یافت و به صفر نزدیک شد و معاملات با حدود 5400 فقره به کمترین میزان خود در سال جاری رسید. در حال حاضر بر اساس شاخص بانک مرکزی متوسط ​​قیمت هر مترمربع خانه در تهران 43.7 میلیون تومان و بر اساس شاخص مرکز آمار 46.4 میلیون تومان است. از سوی دیگر با توجه به شرایط موجود در جامعه، انتظارات تورمی در بخش مسکن کاهش یافته و زمینه برای ورود تقاضای مصرفی فراهم شده است. گزارش قیمت آبان ماه در تهران هنوز ارسال نشده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید