قوه قضائیه به عنوان مدعی العموم همتی را محاکمه خواهد کرد

636510856871569965 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، میتبی شکری دبیرکل جمعیت جهانبازان انقلاب اسلامی درباره عملکرد یک ساله دولت سیزدهم گفت: ابتدا می خواهم شرایط سختی را که سیدابراهیم رئیسی در دولت سیزدهم برعهده گرفت، توضیح دهم. متنی از سخنان عبدالناصر همتی که رئیس کل بانک مرکزی دولت حسن روحانی بود را خواندم و فکر می کنم این متن در واقع اعترافاتی است که رئیس قوه قضائیه یعنی حجت الاسلام محسنی اژی باید به عنوان دادخواست و مدعی العموم حاضر شود. همتی را به دادگاه بیاورید.

وی افزود: چه کسی (همتی) اعتراف می‌کند که تورم را از 35 درصد به 60 درصد رسانده‌ایم و تمام پول‌هایی را که کره جنوبی، ژاپن یا فروش نفت باید بلوکه می‌کردند، به همان میزان چاپ کردیم. نقدینگی را افزایش دادیم. این مرد باید محاکمه شود. نقدینگی از 400 به 2500 رسید و توضیح این موضوع برای مردم سخت است اما رسانه ملی و اخبار باید این موضوع را باز کنند و بگویند رئیسی چه چیزی تحویل داده است!

دبیرکل جمعیت بنزازان انقلاب اسلامی با بیان اینکه حتی اگر تحریم ها برداشته شود و پول زیادی برگردانده شود، گفت: کمکی به اقتصاد کشور نمی شود. وی گفت: به این دلیل است که دولت قبل معادل ریالی همین پول را بین مردم توزیع می کرد و اکنون برای ایجاد تعادل نیاز به تعویض دارد. ما هرگز در تاریخ کشور شاهد چنین آزار و اذیت هیچ دولتی نبوده ایم.

شکری تصریح کرد: موضوع ارز 4200 تومانی دولت قبل و زباله هایی که بانک مرکزی در زمینه تعطیلی شرکت های تولیدی و کارخانجات بر سر مردم ریخت از جمله مواردی است که رئیس جمهور اکنون باید به آن رسیدگی کند. همه این سوالات اعترافات همتی در شبکه اجتماعی است. او حتی اسامی کسانی را که در مشکلات اقتصادی نقش داشته و به نوعی با او همکاری داشته اند، از جمله اسحاق جهانگیری، محمدباقر نوبخت و حسن روحانی عنوان کرد.

  میزبانان مفسدان اقتصادی مدافع حقوق بشر هستند

وی با یادآوری خاطره ای گفت: یادم هست از بیژن زنگنه پرسیدم فروش نفت شما چقدر است؟ به من گفت از اصول دین می پرسی؟ نمی دانم چقدر است!» این مورد فقط تاسف بار است.

این فعال سیاسی با اشاره به تدابیر اندیشمندانه رایضی در دولت سیزدهم گفت: رایضی قول داد که با ویروس کرونا مقابله کند و به قول خود عمل کرد. او همچنین کار بزرگی انجام داد. در گذشته 700 کشته داشتیم اما اکنون این تعداد کاهش یافته است

شکری افزود: رئیسی از تعطیلی شرکت ها و کارخانه های تولیدی جلوگیری کرد و اجازه تعطیلی هیچ مرکز تولیدی را به بانک ها نداد. برای اقشار ضعیف اجتماعی نیز کار می شود و در بحث مسکن نیز اقداماتی در حال انجام است. ایجاد نهادهای دانش بنیان که به گفته مقام معظم رهبری از 6500 موسسات دانش بنیان دو برابر خواهد شد نیز در دستور کار دولت قرار دارد. فعالیت های کلی سورنا ستاری به عنوان معاونت علمی و فناوری دانشگاه نیز بسیار ارزشمند است.

وی در خصوص رویکرد سیاست خارجی دولت خاطرنشان کرد: محمدجواد ظریف با تمام تلاش خود موفق به ورود به شورای همکاری شانگهای نشد در حالی که یک رئیس جمهور به این شورا رفت و اکنون می بینیم که کشورهای عضو سازمان همکاری شورای همکاری شانگهای به ما رسیدند. سفر به کشور و امضای قرارداد.

دبیر کل جمعیت پیشکسوتان انقلاب اسلامی تصریح کرد: روابطی که با سازمان شانگهای، روسیه و چین داریم می تواند برای ما بسیار ارزشمند باشد به همین دلیل باید به دولت سیزدهم به خاطر این کار بزرگ تبریک گفت. مشکلاتی که اکنون شاهد آن هستیم، عمدتاً مربوط به عدم حاکمیت و تصمیمات اشتباه دولت قبل است. همه ما باید به دولت جدید کمک کنیم تا به این راه ادامه دهد.

  موضع پیکان درباره به تعویق افتادن دیدار مقابل استقلال از جام حذفی

شاکری در پاسخ به سوالی مبنی بر علت ناکامی دولت قبل گفت: عنوانی با عنوان نگاه به غرب در ذهن روحانی وجود داشت که نگاه به توسعه غربی، سبک زندگی و مناسبات حقوقی بود. این چیزها آنقدر در ذهنش مهم شد که می خواست با توهین و بی احترامی و رعایت نکردن پروتکل ها در هر فرصتی به آنها دست یابد و چهره شرق را از بین ببرد.

وی گفت: علیرغم تذکراتی که به روحانی داده شد و در اخبار مطرح است، وی به آنها توجهی نکرد. وزیران تابع روحانیت بودند. هر چند در خود محمدجواد ظریف مولفه های غرب زیاد بود. این عنوان نگاه به غرب در ذهن محمد خاتمی هم بود. پس می توان نتیجه گرفت که آنها به دنبال یک مقدار غرب زدگی و غرب زدگی هستند.

این فعال سیاسی تصریح کرد: بحث های تئوریک مربوط به غربی ها را افرادی چون آقای تاجیک، تاج زاده، علوی تبار و کدیور هدایت می کنند که همگی نوعی غربی بودن را نشان می دهند.

شاکری با بیان اینکه آمریکایی ها نیز اعلام کرده اند که تحریم ها نمی تواند جلوی پیشرفت ایران را بگیرد، گفت: در واقع دیدیم که آمریکا نمی تواند ایران را به زانو درآورد و بسیاری از مولفه های قدرت آمریکا نیز شکست خورده اند. همانطور که در واکنش به ترور و شهادت حاج قاسم سلیمانی، وقتی این پاسخ محکم را دادیم، پوتین رئیس جمهور روسیه تعجب کرد و گفت شما کار بزرگی انجام داده اید که در تاریخ وجود ندارد.

وی افزود: با وجود اینکه آمریکا بیش از 120 پایگاه نظامی در منطقه دارد، اما همه آنها برای ایران مثل سمور هستند. ما هر وقت بخواهیم می توانیم گلوی آمریکا را بفشاریم، آمریکا گلوی روحانی را گرفته بود، فشار آورده بود و سیاه نمایی کرده بود، اما حالا این ما هستیم که گلوی آمریکا را می گیریم و حقمان را می خواهیم. این یک سوال بسیار مهم در حوزه دکترین سیاست خارجی است.

  مرد سمنانی به همسرش رحم نکرد / زنش را رسوا کرد

دبیرکل جمعیت بنزازان انقلاب اسلامی درباره لزوم ترمیم کابینه نیز گفت: باید شاخص ها، انتظارات، مطالبات و عملکردها به دقت ارزیابی شود تا بتوان در این مورد قضاوت درستی کرد. دولت و مجلس باید بر عملکرد حاکمان و ارزیابی شاخص ها نسبت به انتظارات و مطالبات مردم نظارت داشته باشند و هیچکس از این موضوع هیجان زده نشود.

شکری تصریح کرد: روابط نامتعارف، استخدام و اخاذی برخی نمایندگان توسط فلان وزیر در دولت قبل از استیضاح، در واقع فروپاشی اخلاق در نظام حاکمیتی کشور است. اما دیدیم که هر سطحی از ارزیابی عملکرد و شایسته سالاری وجود داشته باشد مورد قبول همه است. رئیسی خودش فکر نمی کند که اگر وزیری سر کار بیاید تا پایان ماموریت بماند، بلکه باید ثابت کند که می تواند مشکلات حوزه کاری مربوطه را حل کند و کارآمدی خود را نشان دهد.

منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید