قوانین شورای صنفی دانشجویان پزشکی اعلام شد/انتخابات تا اسفند ماه برگزار می شود

636774527529357382 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، احد بنار از ابلاغ دستورالعمل اجرایی آیین نامه شوراهای صنفی دانشجویی و دستیاران خبر داد و گفت: دستورالعمل اجرایی آیین نامه شورای صنفی دانشجویی و دستیار دانشگاه های علوم پزشکی کشور. علوم کشور در 22 آذرماه به دانشگاه ها ابلاغ شد و از آن تاریخ دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور می توانند انتخابات پرشور خود را برای تشکیل شوراهای صنفی دانشجویی و دستیار با همکاری و حمایت دانشجویان برگزار کنند.

وی در خصوص ابلاغ دستورالعمل اجرایی آیین نامه شوراهای صنفی دانشجویی و دستیاری دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور اظهار داشت: پس از ابلاغ آیین نامه شوراهای صنفی دانشجویی و دستیاری دانشگاه های علوم پزشکی کشور، شورای صنفی معاونت دانشجویی و معاونت دانشجویی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور، در سال 1395 به تصویب رسید. که بر اساس نیازهای جدید دانشجویان اصلاح و بازنگری شد، بخشنامه اجرایی آیین نامه در 22 آذر 1401 ابلاغ شد.

بنارد افزود: در بازنگری آیین نامه سعی شد به مطالبات و مشکلات دانشجویان توجه ویژه شود و نواقصی که در آیین نامه قبلی وجود داشت برطرف شود. بر این اساس طی فرآیندی که عمدتا مبتنی بر گروه های خرد و هماهنگی با حوزه های مرتبط با مشکلات دانشجویان از جمله حوزه های آموزشی و پژوهشی بود، آیین نامه شوراهای صنفی دانشجویی اصلاح و به دانشگاه ها ابلاغ شد.

این دستورالعمل به نحوی به نحوه برگزاری انتخابات شوراها و معاونت های صنفی دانش آموزی می پردازد

این مسئول با بیان اینکه ابلاغ دستورالعمل اجرای آیین نامه به دانشگاه های علوم پزشکی پس از اصلاح آیین نامه به سرعت پیگیری شد، خاطرنشان کرد: این دستورالعمل به نحوه برگزاری انتخابات شوراهای صنفی دانشجویان و دانشجویان اشاره دارد. دستیاران که با توجه به تغییراتی که در آیین نامه داشتیم و فضای حاکم بر دانشگاه ها و با توجه به مختصات جدیدی که در آیین نامه به آن اشاره کردیم، سعی کردیم این دستورالعمل را با دقت زیادی به عنوان آیین نامه اصلاح و ابلاغ کنیم. .

  کاظمی قمی سفیر جدید ایران در افغانستان شد + رکورد

معاون آموزشی معاونت دانشجویی وزارت بهداشت با بیان اینکه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت این آیین نامه را به تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ کرده است، خاطرنشان کرد: ابلاغ کد رفتار در روزهای منتهی به 25 آذرماه و روز دانشجو می تواند به رسالت مهم دانشجویان در حوزه کمک به صنفی و رفاهی یعنی ایفای نقش فعال در رفع نیازهای صنفی و اجتماعی دانشجویان عمل کند.

وی با تاکید بر اهمیت برگزاری پرشور انتخابات شوراهای صنفی در سطح دانشگاه ها/دانشکده های علوم پزشکی کشور، گفت: دانشجویان باید نسبت به آرمان ها و ارزش های خود و همچنین به مسائل مهم و مشکلات عمومی جامعه حساس باشند. و به عنوان زندگی دانشجویی آنها که شامل فعالیت های دانشجویی است. ، تحصیل و زندگی در دوران دانشجویی این است که جایگاه او را به شکلی خاص ببینیم. موضوع کمیته اصناف و رفاهی شوراهای صنفی بیانگر مسئولیت و حساسیت دانشجو نسبت به مشکلات و مطالبات وی است.

بنار افزود: پس از ابلاغ این بخشنامه، دانشگاه ها/دانشکده های علوم پزشکی می توانند با کمک دانشجویان نسبت به برگزاری انتخابات شوراهای صنفی اقدام کنند. آئین نامه رفتار دارای شش ماده است که شامل چندین موضوع مهم از جمله نظارت بر انتخابات، کمیته اجرایی انتخابات، روند برگزاری انتخابات و غیره است و دانشگاه ها/دانشکده های علوم پزشکی می توانند با همکاری دانشجویان، فرآیند انتخابات را انجام دهند. اقدامات لازم بر اساس این دستورالعمل

مهلت برگزاری انتخابات شوراهای صنفی در سطح دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی تا اسفند ماه سال جاری است.

این مسئول اضافه کرد: زمان انتخابات تا اسفندماه سال جاری است و در این میان موضوعاتی مانند نظارت بر شوراهای صنفی دانشگاه ها و نظارت مرکزی در وزارت بهداشت نیز در آیین نامه و در واقع آیین نامه رعایت شده است. برای شوراهای صنفی دانشجویی و دستیاران دانشگاه در علوم پزشکی. دولت بر قواعد عمومی حاکم بر برگزاری انتخابات و نحوه برگزاری آن تاکید دارد.

  جدی بودن خطر قاچاق معکوس سوخت

معاون اداره کل دانشجویی وزارت بهداشت بار دیگر بر برگزاری پرشور انتخابات شوراهای دانش آموزی و معاونت تاکید کرد و گفت: هر چه تعداد کاندیداها با آرای بیشتری نسبت به دانشجویان وارد این شورا شوند، قدرت، حمایت و اراده آنها قوی تر می شود. رسیدگی به امور اتحادیه های صنفی و رفاهی دانش آموزان باشد.» به طور کلی روند برگزاری انتخابات از ابتدا تا انتها که شامل ثبت نام، تأیید صلاحیت، آگهی، برگزاری انتخابات و … خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید