قوانین رتبه بندی معلمان روز دوشنبه در دولت بررسی می شود

535502 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، حامد صبوری در سخنانی به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم و ضمن تبریک این هفته به معلمان و کارکنان آموزش و پرورش، یاد و خاطره همه شهدا بویژه بیش از 4000 معلم شهید و 36000 شهید دانش آموز و استاد استاد را گرامی داشت. مرتضی مطهری گفت: شهید مطهری به عنوان معلمی زیرک، آگاه، انقلابی و تبیینگر، الگوی مبارزه با جریانات انحرافی و متحجر و الگوی کامل معلمی در تراز انقلاب اسلامی است، معلمی که دارای تمام عمر خود را به تحصیل علم و حکمت می گذراند و با تعلیم شاگردان فراوان و تألیف کتب مختلف هزینه آن را می پردازد.

وی افزود: شهید مطهری شهید جهاد تبیین است و شهادت در راه خدا و در مسیر متعالی انقلاب اسلامی حاصل تلاش بی دریغ وی است.

بیشتر بخوانید:

مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: در جامعه بشری اساسی ترین عمل آموزش است و فردی که این رسالت را انجام می دهد معلم است.

وی ادامه داد: اولین معلم و مربی انسان خالق اوست و نقش معلم در مرحله اول اعمال خداوند متعال است، پس از خداوند مسئول تربیت مردم باید خلیفه خدا و تجلی او در این صفت باشد. ، بنابراین معلم به عنوان وظایف و مشاغل انبیای الهی ذکر شده است. از این رو در آیه دوم سوره جمعه، پیامبر اسلام (ص) که رحمت جهانیان است، به عنوان شایسته ترین معلم بشر از سوی خداوند برگزیده شده است.

صبوری اهمیت هر اثر را بر اساس نقش و ارزش آن کار برشمرد و ادامه داد: اهمیت کار تعلیم و تربیت و معلم به اندازه ای است که ساختن و رهبری یک نفر مساوی با احیای همه افراد جامعه است.

  سرقت 20 دوچرخه گران قیمت از مسابقات جهانی -

مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: معلمی که می خواهد کار و وظیفه انبیای الهی را برعهده بگیرد و رسالت بزرگ تربیت انسان و زمینه ساز رشد و کمال فرد و جامعه را فراهم کند، ابتدا باید بسازد. پرداختن به خودسازی و خودسازی به هیچ وجه ممکن نیست، مگر با خودشناسی که حوزه علم کلام است و به تعبیر امیرالمؤمنین حضرت علی بن ابیطالب (ع): هر که خود را بشناسد خدای خود را می شناسد.»

وی تاکید کرد: در دنیای امروز رشد و توسعه گسترده علم و فناوری به عنوان عاملی مهم و اساسی در روند رشد و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جوامع بشری تلقی می شود. توسعه پایدار به طور فزاینده ای آشکار می شود.

مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر اینکه؛ وی گفت: معلمان افسران سپاه پیشرفت کشور هستند. معلمان نقش عمودی در خیمه تربیتی نسل آینده کشور دارند.

صبوری با اشاره به آذین بندی امسال با شعار سال تولید مبتنی بر دانش، ایجاد اشتغال گفت: نقش معلمان در اجرای این شعار به عنوان مبنای و پیشران جامعه دانش بنیان بی نظیر و بی نظیر است. “

مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش راهبردی ترین وزارتخانه جمهوری اسلامی ایران است و معلمان و فرهنگیان این وزارتخانه می توانند به عنوان معلم تراز انقلاب اسلامی شناخته شوند و پایه گذار باشند. تمدن نوین اسلامی دارای ویژگی ها و ویژگی هایی از جمله؛ خودسازی در پرتو معنویت دین اسلام ناب محمدی (ص)، بصیرت و بصیرت روزافزون، روحیه انقلابی، آرمان گرایی، روحیه تحلیل، استدلال و تبیین، تولید اندیشه، مقاومت فرهنگی در پرتو آگاهی، ایمان. در خود، ایجاد امید، مقابله با تحول فرهنگی، پاسداری از آرمان های والای انقلاب اسلامی و راه متعالی شهدا با روحیه جهادی و…

  واژگونی نماینده نایین در مجلس -

صبوری تاکید کرد: بنابراین می توان گفت که «معلمان باید در عرصه جهاد در کشور پیشرو باشند».

مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به ندای هوشمندانه و تاکید حکیمانه معلم فرزانه انقلاب اسلامی مبنی بر لزوم تحول بنیادین در آموزش و پرورش بر اساس فلسفه اسلامی – ایرانی سند تحول بنیادین را تهیه کرد. آموزش و پرورش و الگوی اسلامی تغییر و پرهیز از الگوهای وارداتی، ایرانیان تقلید قدیمی و ناب را برشمردند و سند تحول بنیادین را چراغ راه عبور از چالش های نظام آموزشی کشور و برنامه ای روشن برای دستیابی به نظام آموزشی در سطح دانستند. انقلاب اسلامی

صبوری بیان کرد: متأسفانه در سال های اخیر اجرای این سند راهبردی مورد توجه لازم و اساسی قرار نگرفته است و حتی در گذشته در برخی موارد به دنبال اسناد ننگین و استعماری بودند که هدفی جز شرع نداشتند. خوشبختانه دشمن با درایت و رهنمودهای رهبری و بصیرت دلسوزان و مربیان و معلمان در رسیدن به اهداف خود ناکام مانده است.

وی با اشاره به روی کار آمدن دولت مقتدر ایران گفت: امروز دغدغه اصلی مسئولان نظام آموزشی کشور از وزیر گرفته تا تک تک مسئولان آموزش و پرورش، اجرای سند بنیادین تحول و توجه است. به آموزش و پرورش. به دانش آموزان در همه رشته ها. «این زندگی خوبی است که در سند تحول بنیادین به آن اشاره شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش ایجاد سند تحول اجرایی برای فعال سازی تمامی فرصت ها در داخل و خارج از وزارت آموزش و پرورش برای اجرا و تحقق اهداف سند تحول را یکی از اقدامات اصلی و مهم در دولت سیزدهم عنوان کرد.

  یک تاج آفریقایی احتمالا وارد کشور می شود

صبوری افزود: تشکیل اردوی جهادی عدالت آموزشی و همکاری آموزشی برابر با نهادها، خیرین مبتنی بر دانش و مراکز خلاق، معلمان و جهادگران برای مراقبت ویژه از دانش آموزان مناطق کم برخوردار و شکوفایی استعدادهای آنان از دیگر اقدامات کلیدی این وزارتخانه است. آموزش و پرورش و پرورش در ماه های اخیر

مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش و پرورش برنامه ریزی برای ارتقای فعالیت های آموزشی و اثربخشی اقدامات در این حوزه را از دیگر موضوعاتی دانست که به یکی از موضوعات اصلی، مهم و اولویت دار وزارت آموزش و پرورش تبدیل شده است. باید رسیدگی شود. تحت حمایت خانواده ها ، مدارس، حوزه های علمیه و مساجد در این زمینه کار عمیق و کاملی انجام دهند.

وی با اشاره به تقویت نظام رتبه بندی معلمان که با توجه ویژه دولت سیزدهم و مجلس یازدهم محقق شد، گفت: هدف نظام رتبه بندی معلمان ارتقای کیفیت آموزشی در مدارس و ارتقای جایگاه است. از معلمان “.

صبوری افزود: مفاد اجرایی نظام رتبه بندی معلمان وزارت آموزش و پرورش با همکاری سازمان اداری و سازمان استخدامی و سازمان برنامه و بودجه و با حضور دو تن از اعضای آموزش و پرورش تدوین و به دولت ارائه شد. ، کمیسیون تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی که روز دوشنبه هفته جاری در کمیسیون تخصصی دولت بررسی و سپس برای تصویب نهایی در هیأت وزیران پیشنهاد می شود.

مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: این قانون و ارتقای کیفیت آموزش و پرورش و آموزش مدارس است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید