قهرمان این فصل لیگ شاید با 64 امتیاز!

پرسپولیس از هر بازی دو امتیاز بیشتر از میانگین 2 امتیاز گرفت و در حال حاضر تنها تیمی است که می تواند روی کاغذ قهرمان شود (بدون توجه به بازی معوقه گل گهر در اراک) اما نکته جالب در مورد تیم یحیی در این فصل، کپی برداری از نتایج است و امتیازات او مربوط به فصل قبل است. پرسپولیس در حال حاضر از 15 بازی نیم فصل 9 برد، 5 تساوی و 1 باخت دارد که دقیقاً همان اعدادی است که در جدول نیم فصل اول دیده شده است. پرسپولیس فصل گذشته در 15 بازی 21 گل زده و 10 گل دریافت کرده اما امسال در همین تعداد بازی 20 گل زده و 6 گل دریافت کرده است.

این تیم در شرایطی به قهرمانی نیم فصل لیگ برتر بیست و دوم رسید که دقیقاً به اندازه نیم فصل لیگ بیست و یکم امتیاز کسب کرد و این نشان می دهد که شرایط قرمزها ثابت است و تغییری نکرده است اما حریفان و مشخصا استقلالی ها چیز زیادی نیاوردند. استقلال در نیم فصل اول 35 امتیازی شد اما امسال و در لیگ فعلی 27 امتیاز از دست داد و 8 امتیاز کمتر از فصل قبل کسب کرد تا پرسپولیس با همان امتیازات فصل قبل نیم فصل را برد. .

فصل گذشته استقلال با 68 امتیاز قهرمان شد و پرسپولیس 63 امتیازی شد. البته دو امتیاز از استقلال با تصمیم کمیته انضباطی گرفته شد و به نظر می رسد با 66 امتیاز بتوان قهرمان شد. در واقع پرسپولیس در نیم فصل با مشکل مواجه خواهد شد زیرا باید دو امتیاز بیشتر یا حداقل به اندازه نیم فصل اول کسب کند. در واقع پرسپولیس برای رسیدن به هدف خود در بازی برگشت به 34 یا 32 امتیاز دیگر از 15 بازی دوم خود در بازی برگشت نیاز دارد و اگر سه رقیب دیگر نیم فصل اول را با دست برابر پیش ببرند، این امکان وجود دارد. .

  آخرین اخبار نقل و انتقالات فوتبال ایران شنبه 28 خرداد 1401

آخرین قهرمانی پرسپولیس در لیگ بیستم با 67 امتیاز به دست آمد. پرسپولیس در لیگ نوزدهم با امتیاز قابل توجه 67 به مقام قهرمانی رسید و کمترین قهرمانی در فصل 19 بود که قرمزها با 61 امتیاز و سه امتیاز اختلاف نسبت به سپاهان قهرمان شدند. پرسپولیس در فصل هفدهم و شانزدهم به ترتیب با 64 و 62 امتیاز قهرمان شد.

دیدگاهتان را بنویسید