قهرمانی پرتغال در جام جهانی قطر در شب رکوردشکنی رونالدو

573369 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی ایسکانیوز، در دور اول گروه H جام جهانی قطر دو تیم پرتغال و غنا به مصاف هم رفتند که در ادامه گزارش زنده این دیدار را می خوانید:

پرتغال یک – غنا یک
داور: اسماعیل الفتح (آمریکا)
ورزشگاه: ورزشگاه دوحه
گل ها: کریستیانو رونالدو، ژائو فلیکس و رافائل لیائو برای پرتغال، آندره آیو برای غنا
کارت زرد: محمد کودوس، آندره آیو و علیدو سیدوکس از غنا
کارت قرمز :-
ترکیب پرتغال: دیگو کاستا (دروازه بان)، روبن دیاز، دانیلو پریرا، رافائل گوئریرو، ژائو کانسلو، روبن نوس، برونو فرناندز، اتاویو (56-ویلیام کاروالیو)، برناردو سیلوا، ژائو فلیکس و کریستیانو رونالدو.

ترکیب غنا: لارنس آتیگی (دروازه بان)، دانیل آمارتی، محمد سالیسو، عبدالبابارهمن، الکساندر جیکو، علیدو سعیدو، محمد کودوس، توماس پارتی، عبدالصمد، آندره آیو و ایگناسی ویلیامز.

نیمه اول

از ساعت 19:30 بازی با سوت داور آمریکایی آغاز شد.

بازی با مالکیت پرتغال آغاز شد و فارغ التحصیلان سانتوس در دقیقه 9 از رونالدو این فرصت را داشتند که اولین گل خود را به ثمر برسانند، اما کنترل ضعیف کاپیتان پرتغال باعث شد این فرصت از بین برود. 3 دقیقه بعد رونالدو می توانست با ضربه سر دروازه غنا را باز کند اما ضربه او با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

در دقیقه 31 رونالدو موفق شد دروازه غنا را باز کند اما داور خطای مهاجم پرتغالی را گرفت و این گل را مردود اعلام کرد.

دفاع چندلایه غنا با وجود حملات مداوم پرتغال ثابت ماند تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

نیمه دوم

در 10 دقیقه ابتدایی نیمه، تیم آفریقایی بهتر بازی کرد و حتی در دقیقه 56، کودوس می توانست به گل برسد اما ضربه هافبک آژاکس از کنار دروازه کاستا به بیرون رفت.

  آیا رئیس جمهور از ورود به آمریکا منع شد؟

در دقیقه 63 در حالی که پرتغالی ها در حال حرکت بودند، رونالدو صاحب توپ شد که با خطای مدافع غنایی روبرو شد و داور یک پنالتی اعلام کرد. رونالدو پشت توپ قرار گرفت و آن را تبدیل به اولین بازیکن تاریخ کرد که در 5 جام جهانی گلزنی می کند.

در دقیقه 73 با حرکت زیبای غنایی ها توپ به کودوس رسید و او با اشتباه دانیلو به آیو پاس داد تا کاپیتان غنا کار را به تساوی بکشاند.

تنها 5 دقیقه بعد در آماده سازی، وقتی فلیکس از پاس برونو فرناندز دور شد، فلیکس با دروازه بان غنا تک به تک شد تا برای دومین بار دروازه تیم را باز کند. 3 دقیقه بعد این لیائو بود که با پاس فرناندز به سمت دروازه حریف آفریقایی گل سوم را برای پرتغال به ثمر رساند.

در حال بروز رسانی…

دیدگاهتان را بنویسید