قضات کشور را نباید جدا دانست

563950 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت الله کاظم صدیقی در مصلی امام خمینی(ره) آغاز شد.

بیشتر بخوانید:

آیت الله سیدیکی گفت: دین اسلام انحرافی ندارد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه حجاب دستور خداوند و قرآن کریم است، گفت: دشمنان می خواهند سبک زندگی ما را غربی و شیطانی کنند، اما ملت ما با احکام اسلام بیعت کرده است. هرگز در راه تسلیم در برابر غربی ها و شیاطین تنها نخواهد بود.»

خطیب نماز جمعه تهران گفت: تقوا مایه بصیرت است. کسانی که در دام شیطان می افتند دوست را دشمن می دانند و بنده را از خاین تشخیص نمی دهند. این به خاطر بی خدایی است. .

سیدیکی افزود: به همه برادران و خواهران با تمام وجود توصیه می کنم که با خدا دوست باشیم، با خدا باشیم، همیشه با خدا باشیم، همیشه خدا را دوست داشته باشیم، همیشه مراقب باشیم که خدا را از خود ناامید نکنیم. رضای خدا نعمت است و رضای خدا بدبختی زندگی.

آیت الله بهشتی یک عنصر متحول کننده بود

وی گفت: در ایام الله، هفته قوه قضائیه و سالروز شهادت معمار قوه قضائیه، از اندیشمندان بزرگ تاریخ شیعه و از علمای برجسته مجاهد، بزرگترین کادر و این که خدا و خلق خدا را دوست دارد.» یک مؤمن عالی رتبه، وارسته و مخلص به معنای واقعی، استاد بزرگوار شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی و 72 خدمتگزار کشور است. قلعه برای رفع نیازهای مردم.

امام جمعه موقت تهران گفت: بنابراین ابتدا شهادت یک شخصیت کم نظیر در تاریخ معاصر و یکی از برجسته ترین شخصیت های تاریخ کشور، آیت الله شهید بهشتی، امام زمان (عج) و نایب امام زمان، حوزه های علمیه و همه کسانی که می اندیشند. جامعه را اصلاح کنند. آنها انسانیت دارند، من به همه مردم و قوه قضائیه تسلیت می گویم.

سیدیکویی خاطرنشان کرد: در مورد آیت الله بهشتی باید گفت که آیت الله بهشتی نه تنها مظلومانه زندگی کرد و شهید شد، بلکه یک جنبه مظلومیت ایشان این است که شناخته نشده و هنوز شناخته نشده است. آیت الله بهشتی بر این طلبه حق پدری دارد. طی درخواست من به ما سر زد و در ابعاد مختلف ما را نوازش و راهنمایی کرد و قبل از انقلاب از ایشان کمک های مادی و معنوی دریافت کردیم.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

وی بیان کرد: آیت الله بهشتی عنصری تحول آفرین و ایستا نبود و با هر مرتبه درجات معنوی و علمی خود در مسیر عشق به خدا و دریافت عنایات جدید الهی قرار می گرفت. از این رو اولین توسعه را در حوزه علمیه کوم آغاز کرد و با حمایت آیت الله میلانی طرح مدرسه حقانی را ایجاد کرد.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: آیت الله بهشتی برای خدا کار می کرد و توقع نداشت کسی را تشویق کند، در زندگی از ملامت نمی ترسید، آزاده و موحد بود و دل به خدا داد و دلش شکست. هیچکس جز خدا او فرزند پیغمبر و مجتهد بود، حکیم و مؤمنی خودساخته بود، ظرفیت حکومت داری جهانی داشت نه حکومت ایران، اما می خواستند آن نعمت را از ما بگیرند.

سیدیکی گفت: قبل از اینکه آیت الله بهشتی را از ما بگیرند قهرمان ایشان را کشتند و فضای تبلیغاتی آقای بهشتی را منزوی کردند. آیت الله بهشتی، رئیس دیوان عالی کشور و از اعضای شورای انقلاب و رئیس مجلس خبرگان وقت، رئیس قوه قضائیه بود.

خون شهید بهشتی انقلاب را زنده کرد و چهره نفاق را آشکار کرد

وی ادامه داد: اما همانطور که نائب امام زمان، مقام معظم رهبری و مقام معظم رهبری برای سردار شهید دلها سلیمانی فرمودند، کار شهید سلیمانی بیشتر از سردار سلیمانی خواهد بود. شهید بهشتی هم خون انقلاب را زنده می کند و بیمه می کند، ایمان مردم را تثبیت می کند چه خون پاکی که گویی خون جدش امام حسین (ع) و خون رهبر، خون پیوند دل ها با خدا و خون افشاگری است. نفاق و نفاق و تطهیر انقلاب، درود و رحمت خدا بر روح بلند شهید بهشتی باشد با هم خدا را با چهره ای صورتی دیدار کردند.

سیدیکی خاطرنشان کرد: خداوند متعال قانون را فرستاده است، اما برای اجرای قانون و حفظ حدود قانون، به مقدار نیاز است، به قوه قضاییه نیاز است. قوه قضائیه هم حافظ قانون است تا قانون پایمال نشود و هم حاکمیت قانون حافظ امنیت مردم است. اولین قدم ایجاد فضای امنیت، سلامت و جهت دهی در جامعه است تا مردم دچار سوء استفاده، ناامنی، سوء استفاده و پرخاشگری نشوند.

قوه قضائیه به مأموریت خود برای فرونشاندن قیام منافقین عمل کرده است

وی افزود: اگر فردی در حوزه حقوقی و امنیتی مرتکب گناه یا تخلفی شود، قوه قضائیه با مفاسد، مفاسد و متخلفان، متجاوزین به هنجارهای افرادی که تمدن و فرهنگ ندارند و ندارند برخورد می کند. توجه. قانون بدون هیچ امتیازی «در اطفای آتش آشوب های منافقین راه اندازی آشوب های خیابانی در کشور، این آتش اقتدار قوه قضائیه را خاموش کرد.

  اگر مذاکرات در وین شکست بخورد، ما ابزار خود را داریم

خطیب نماز جمعه تهران افزود: امروز چه در زمان اغتشاش و چه در هر جریانی که موجی پدید می آید و مردم را نگران می کند، کشتی آرامش بخشی که از ورود این امواج به زندگی مردم جلوگیری می کند و کشتی شادی مردم را به ساحل می کشاند. «این قوه قضائیه است، همه سران قوه قضائیه به عنوان نایب امام زمان انتخاب شدند و به رسالت خود عمل کردند.

سیدیکی یادآور شد: اما در این دو مرحله اخیر که دو شخصیت برجسته استانی، انقلابی و جهادی از سوی رهبر عزیزمان انتخاب و منصوب شدند، تفاوت آنها با مدیران سابق قوه قضائیه این است که آنها از قوه قضائیه بودند، این دوره را گذرانده بودند. آنها اشراف و اطلاعات مختلفی را در مناصب مختلف داشتند.

علت ورود آیت الله رئیسی به قوه مجریه

وی گفت: از این رو برنامه 70 صفحه ای که آیت الله رئیسی به رهبر معظم انقلاب تقدیم شد، تجلیل و دستور اجرای آن را دادند. همانطور که آیت الله رئیسی رئیس جمهور برای من توضیح دادند گفتند: من در قوه قضائیه مسلط و مطالبه گر بودم و اگر رئیس جمهور می شدم بدهی داشتم و دیگران از من مطالبه می کردند. اما اگر بخواهیم فساد را ریشه کن کنیم باید ببینیم فساد از کجا می آید. فساد نباشد تا قوه قضائیه با زور برخورد کند. لذا با این انگیزه جابه جا شدند و پرچم دستگاه های اجرایی را گرفتند.

امام جمعه موقت تهران گفت: در این یک دهه و نیم خدا را گواه می پذیرم که ما مؤمنان شما را بهتر از من می شناسیم و همگی از من به خدا نزدیکترید و انتظار دارم خداوند ما را از شما جدا کند. شاید در گذشته ندیده باشید که کسی ما را شناسایی کند، اما من نورانی رئیس فعلی قوه قضائیه را از نوجوانی 50 سال پیش می شناسم و او را هم از نظر خانواده و هم خودم به خوبی می شناسم.

سیدیکی بیان کرد: فرد متینی که به معنای واقعی کلمه معتقد باشد، جهادگر، قانونگذار و حاکم قوه قضائیه از نظر اشراف اطلاعاتی، مصمم، مصمم، نامحدود به تمام معنا استاندار هم از نظر عقیدتی است. و نه سیاسی.مثل همه شما که نائب امام زمان را نه به عنوان رهبر سیاسی، بلکه به عنوان نایب امام زمان تقدیم می کنید و احکام او را برای تحقق خداوند واجب می دانید. اگر نایب امام زمان دستور دهد و کسی نافرمانی کند، روز قیامت منشأ می‌شود و به احکام الهی عمل نکرده است.

  افشاریان: داور بازی روی تراکتور را اعلام کرد

وی ادامه داد: به همین دلیل است که این بزرگوار مانند همه شما از ته دل به روستا اعتقاد دارد و در این شرایط جسمی و سنی بیشتر از یک جوان تازه کار عجله دارد. خادمان نظام شما امروز در زیر پرچم ولایت با عشق جان خود را از دست داده و خدمت می کنند و در عرصه خدمت با تمام وجود خود را فدا می کنند.

قضات کشور را نباید جدا دانست

وی در ادامه با بیان اینکه نباید قضات کشور را جدا دانست، گفت: پیامبر فرمود: هیچ ملتی را نمی توان مقدس نامید تا زمانی که حق مظلوم و ضعیف مظلوم سلب نشود، قوه قضائیه می تواند احساس احترام کند و احساس کند. اینجا چه پناهگاه خوبی است، قضات ما بوی پیامبر می دهند و جای امیرالمومنین می نشینند و چه خوش اخلاق و جذابیت دارند اگر قاضی عادلانه رفتار کند اما اگر مغرور باشد و نپذیرد وگرنه عدالتش ناقص است. .

امام جمعه موقت تهران گفت: پس فردی که برای این سخنران در این تریبون قرار می گیرد به عنوان چیزی که من لمس می کنم و مردم کم و بیش انتظار آن را دارند این است که در بین قضات علاوه بر قوه مقننه، عدالت به معنای واقعی به وظایف خود عمل کند. و دوری از اسرار قاضی است که باید عادل باشد یعنی خداترس باشد.

سیدیکی خاطرنشان کرد: قاضی که نماز می خواند و به ولایت خود توجه نمی کند، حق قضاوت ندارد. قضات محترم زیادی وجود دارد و من با این افراد برخورد کرده ام، اما علاوه بر این، الگوی ما پیامبر است و باید به تواضع، اخلاق و احترام مردم احترام بگذاریم و حرمت این افراد را حفظ کنیم، زیرا هر چه داریم از این افراد است و شهدای این مردم

دیدگاهتان را بنویسید