قرص و مکمل های ویتامین نامناسب برای دندانپزشکی

540484 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، قبل از رفتن به دندانپزشکی، آمادگی از هر نظر بسیار مهم است. مسواک زدن، خواب خوب شبانه و خوردن غذاهای غنی از پروتئین باعث شادی بیشتر شما از دندان هایتان می شود. اما آیا می دانستید که برخی از ویتامین ها وجود دارد که قبل از شروع کار دندانپزشکی باید مصرف آنها را قطع کنید؟

بیشتر بخوانید:

ویتامین C قبل از درمان دندان ممنوع است

قرص ها و مکمل های ویتامین C از جمله مکمل هایی هستند که کار را برای دندانپزشکان سخت می کنند. احتمالاً بسیاری از مردم به شما گفته اند که هر چه ویتامین C بیشتری مصرف کنید، از هر نظر وضعیت بهتری خواهید داشت.

شما می توانید این ویتامین را از طریق غذا یا مکمل ها دریافت کنید، این ماده مغذی است که باعث تقویت سیستم ایمنی، بهبود حافظه و افزایش جذب آهن می شود. درست است که ویتامین C فواید زیادی برای بدن دارد. اما مصرف آن قبل از جلسه دندانپزشکی می تواند درد زیادی را در شما ایجاد کند.

مصرف بیش از حد این ویتامین از طریق غذا و موادی مانند آب پرتقال، آناناس یا توت فرنگی در یک روز یا قبل از دندانپزشک یا روز جلسه دندانپزشکی منجر به از بین رفتن اثر بی حسی زودتر یا بی اثر شدن آن می شود. البته اگر ویتامین C به مقدار کم مصرف شود مشکل خاصی ایجاد نمی شود.

ویتامین C باعث تغییر سطح قلیایی در دهان می شود

یکی دیگر از دلایلی که می گوییم قبل از دندانپزشکی از ویتامین C خودداری کنید، تأثیر آن بر سطح قلیایی دهان است. مطالعات سال 2002 نشان می دهد که مصرف ویتامین C می تواند باعث تعادل قلیایی در دهان و غیره شود. اثر بیهوشی تغییر خواهد کرد. مطالعه ای در سال 2006 این را تایید می کند.

  توسعه روابط راهبردی ایران و سوریه

چه مدت قبل از درمان دندان نباید ویتامین C مصرف کنیم؟

حداقل 48 ساعت قبل از معاینه دندانپزشکی برای اطمینان از اثربخشی بیهوشی، از مصرف مکمل های ویتامین C خودداری کنید. اگر جلسه دندانپزشکی شما تمام شده است و اکنون می خواهید عوارض بیهوشی را از بین ببرید، توصیه می کنیم ویتامین C مصرف کنید که این کار را زودتر انجام می دهید. علاوه بر پرهیز از ویتامین C، باید از مصرف ویتامین E، ویتامین K، روغن ماهی، ویتامین B و برخی مکمل های گیاهی خودداری کنید، زیرا باعث اختلال در عملکرد صحیح بدن در عمل های مختلف به خصوص جراحی دهان می شود.

ویتامین C را بعد از یک جلسه دندانپزشکی مصرف کنید

همانطور که در بالا اشاره شد؛ مصرف ویتامین C بعد از یک جلسه دندانپزشکی می تواند عوارض جانبی را کاهش دهد و احساس بهتری داشته باشد و اثر گزگز را سریعتر از بین ببرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید