قتل دختر جوان به انگیزه سرقت

مردی که متهم به قتل یک دختر جوان بود، مدعی شد مقتول همسر عادی او بوده است، اما در تحقیقات مشخص شد که ازدواجی در کار نبوده و مرد دزد بوده است.

مردی از مفقود شدن خواهرش مریم به پلیس خبر داد و گفت: خواهرم تنها زندگی می کرد و من هر روز با او در ارتباط بودم. خواهرم چند روزی است که جواب تلفنش را نداده است. من هم به خانه اش رفتم اما در را به روی من باز نکرد و سر کار نرفت.

چند روز بعد از آن گزارش، ماموران جسد زن جوانی را در اطراف تهران پیدا کردند. وضعیت جسد حاکی از آن بود که او در جای دیگری کشته شده و سپس به این مکان منتقل شده است. ضربات وارده به بدن این زن شدید و زیاد بوده به همین دلیل جسد به پزشکی قانونی تحویل داده شد.

در شعبه دیگری از تحقیقات، ماموران به خانه مریم رفتند. خانه کاملاً به هم ریخته بود و به نظر می رسید چیزهایی دزدیده شده باشند.

پلیس از برادر مریم خواست تا در مورد زندگی خواهرش توضیح دهد. گفت: سال ها پیش پدر و مادرمان را از دست دادیم. ما چندین خواهر و برادر هستیم و همه متاهل هستیم اما مریم مجرد بود. چند وقت پیش قصد داشت با پس انداز و ارث کمی از پدرش خانه ای بخرد.

دنبال خانه می گشت تا اینکه به من گفت قول داده است. او تازه خریده بود و به همان خانه ای نقل مکان کرده بود که پلیس بررسی کرده بود. با خواهرم رفته بودم خونه بخریم.

  پایان امپراتوری روسیه؟

این مرد گفت: من دقیقاً نمی دانم خواهرم چه اموالی داشت، اما می دانم طلاهایی بود که اکنون از خانه رفته است و به همین دلیل خانه به هم ریخته است.

رد پای یکی از آشنایان

هیچ نشانه‌ای از شکسته شدن قفل در و یا نشانه‌هایی از ورود ضارب به داخل خانه وجود نداشت، اما وضعیت خانه نشان می‌داد که مریم در آنجا کشته شده و جسد او به بیرون منتقل شده است، زیرا آثار خون در ساعت مشخص بود. صحنه

ماموران متوجه شدند که مریم در آخرین تماس تلفنی خود با مرد جوانی به نام مهران صحبت کرده است. مهران دستگیر شد اما منکر آشنایی با مریم شد. وی سرانجام در بازجویی های فنی مجبور به اعتراف شد.

اعتراف به ازدواج ساختگی

مهران در بازجویی ها گفت: مریم صیغه من بود. مدتی بود که با او ازدواج موقت کرده بودم. زمانی که مریم به دنبال خانه بود با او آشنا شدم. خانه را برایش پیدا کردم. بعد گفت که آنجا را با برادرش دیده و خوشش آمده است. بعد از آن بقیه کارهای قانونی را انجام دادم و سند به نام مریم داده شد.

من چند ماه قبل از بحث با او ازدواج کرده بودم. مریم می خواست ماجرای ازدواجمان را به همسر و مادرم بگوید و من مقاومت کردم. می خواستم او را ترک کنم و بروم اما مریم تهدید کرد که آبرویم را خواهد برد. از طرفی به او پول قرض داده بودم.

متهم گفت: روز حادثه وقتی به خانه مریم رفتیم قرار بود از هم خداحافظی کنیم اما مریم از من خواست که او را ترک نکنم و بعد وقتی دید در مصر هستم گفت که او این را به یک زن به من می گفت، بنابراین من عصبانی شدم و او را کشتم. طلاهایی که از خانه مریم گم شد در واقع بدهی او به من بود. من فقط درخواستم را پذیرفتم.

  گفتگو با رباینده پرواز اهواز-مشهد! / دستور دادم به عربستان پرواز کند!

ماموران به بررسی ادعای این مرد پرداختند و ادعای ازدواج موقت را کذب دانستند. همچنین تحقیقات پلیسی نشان داد که مریم در خانواده و در بین همکاران و دوستانش به عنوان دختری شایسته شناخته می شد و هیچ رابطه غیرعادی نداشت.

اما با توجه به درگیری شدیدی که بین مقتول و متهم به وجود آمد و اظهارات متهم مبنی بر تعرض به مریم، خواهران و برادران مقتول از متهم به اتهام قتل و تجاوز به عنف شکایت کردند و خواستار قصاص متهم شدند.

پس از تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست، پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد.

دیدگاهتان را بنویسید