قاتلان برای سرقت باندی تشکیل دادند

زمستان سال گذشته عابران در یکی از شهرهای لرستان در حال عبور از خیابانی بودند که با جسد مرد جوانی روبرو شدند که با ضربات چاقو در مقابل چشم یک قصاب مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفته بود. طی گزارشی به پلیس و تحقیقات از جیب مقتول، شناسنامه وی خارج و هویت وی مشخص شد اما هیچ ردی از عاملان این جنایت مشخص نشد. دستور بازرسی از دوربین های نظارت تصویری قصاب و اطرافش صادر شد.

قتل در مقابل یک قصاب به دلیل اختلاف شخصی

ماموران پس از تماشای فیلم ضرب و شتم و کشتن مرد جوان متوجه شدند مقتول بهنام هاشم در حال عبور از خیابان بوده که ناگهان سه جوان به او نزدیک می شوند. دو نفر از آنها راه هاشم را بستند و با او درگیر شدند و در نهایت با ضربات چاقو به پای او زدند، اما متهم سوم فقط یک نظاره گر بود و هیچ نقشی در جنایت نداشت.

هویت آنها زمانی مشخص شد که تصاویر به دست آمده نشان می داد دو متهم چاقو را به خانواده و دوستان مقتول نشان می دادند. یکی از دوستان هاشم در تحقیقات گفت: متهم کاوه و شاهین پسر عمو هستند و قبلا با مقتول اختلاف داشته اند، نفر سوم دوست آنهاست که همیشه با هم هستند.

دستگیری پسرعموهای قاتل

بر اساس اطلاعات دریافتی تیم تحقیق بلافاصله به منزل کاوه و شاهین رفتند اما پسرعموها پس از جنایت ناپدید شدند. تحقیقات تیم تحقیق از عاملان این جنایت تا دریافت مدارک از متهمان در پایتخت ادامه داشت.

بازپرسان جنایی لرستان پس از دریافت امتناع متهم راهی پایتخت شدند و پنجم اردیبهشت ماه پس از مشاوره قضایی با بازپرس محمدجواد شفیعی برای دستگیری پسرعموها وارد عمل شدند. سرانجام ماموران در دو عملیات جداگانه موفق به دستگیری متهمان شدند. در تحقیقات اولیه دو پسر جوان به جرم خود اعتراف کردند و کیو در تحقیقات گفت: برادرم کیومرث در جنایت و سرقت دست داشت. اندکی قبل از جنایت، یک شب پلیس لرستان در کمین برادرم در حالی که قصد ورود به خانه را داشت، وی را دستگیر کرد. من از دستگیری برادرم بسیار ناراحت شدم و چون با هاشم مقتول اختلاف داشتم، فکر می کردم هاشم کسی است که برادرم را دستگیر و افشا می کند. به همین دلیل از هاشم متنفر بودم و به دنبال انتقام بودم.

  آزمون ورودی کلید سوالات اولیه کنکور امروز/26 تیرماه منتشر می شود. آخرین فرصت ثبت نام در آزمون زبان فارسی

روز حادثه پسر عمویم و دوستم به سمت او رفتند و راه او را بستند، البته من و پسر عمویم قصد کشتن او را نداشتیم، فقط می خواستیم او را مجازات کنیم تا بداند مجازات قاچاق انسان چیست. . اما عشم هم کشته شد، ما که می دانستیم اگر در شهرمان بمانیم دستگیر می شویم. پس رفتیم تهران. پس از آمدن به تهران چون پولی برای زندگی نداشتیم تصمیم گرفتیم با ترفندها و روش های مجرمانه پول و ثروت به دست آوریم.

با اعتراف متهمان جنایت به دلیل اینکه محل جنایت در تهران نبود، با دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای امور جنایی پایتخت، پرونده با دستور به استان لرستان ارجاع شد./رکنا

دیدگاهتان را بنویسید