قاتلان اجیر شده توسط پلیس دستگیر شدند

رسیدگی به این پرونده در مرداد 1400 با گزارش کشف جسدی در منطقه والنجک به کلانتری 163 آغاز شد.

کارشناسان پزشکی قانونی پس از گشت و گذار در محل حادثه و انجام بررسی های اولیه متوجه شدند مقتول مردی 35 ساله به نام سعید است که بر اثر اصابت جسم سخت به سر جان خود را از دست داده و بیش از 12 ساعت از آن گذشته است. از زمان مرگش که جسد طبق دستور دادگاه از پزشکی قانونی خارج شد.

یکی از همسایه ها که موضوع را به پلیس گزارش کرده بود به ماموران گفت: صاحب ویلای کناری ما در خارج از کشور زندگی می کند و تنها چند هفته در سال به ایران می آید و سعید سال ها به عنوان باربر از این ویلا محافظت می کرد. انجام داده است.

دیشب سر و صدای زیادی از داخل کلبه نظرم را جلب کرد. میخواستم برم پیش سعید ولی چون صدا خیلی زود قطع شد فکر کردم شاید فقط یه دعوای ساده بوده و نیازی نیست دنبالم بیای.

صبح به قصد کار از منزل خارج شدم و دیدم درب ویلا باز است اما توجهی نکردم چند ساعت بعد که برگشتم در باز بود که به من مشکوک شد.

چند بار با سعید تماس گرفتم و وقتی دیدم جواب نمی دهد وارد ویلا شدم و در نهایت با جسد او که به طرز فجیعی به قتل رسیده بود برخورد کردم و به پلیس اطلاع دادم.

سرنخ هایی از جنایت

تحقیقات برای کشف معمای قتل سعید ادامه داشت تا اینکه مشخص شد او روزها در یک کارگاه مبلمان کار می کرد و شب ها باربر ویلا بود. در تحقیقات تیم جنایی اداره آگاهی مشخص شد مقتول ماه ها قبل در کارگاه با یکی از همکارانش به نام رحمان درگیر شده است.

  پرسپولیس قصد دارد ترابی را روی میز مذاکره بگذارد

پس از روشن شدن این موضوع، رحمان تحت نظر قرار گرفت و چند روز بعد به مقامات تایید شد که او در قتل سعید دست داشته است، به همین دلیل او دستگیر و مورد بازجویی قرار گرفت، اما وقتی متوجه شد که مسئولان فرق بین او و سعید را می دانند. ناچار اعتراف کرد و گفت: بیش از 10 سال است که در یک مغازه مبل فروشی کار می کنم و با صاحب کارم رابطه خوبی داشتم و تا 2 سال پیش اعتماد زیادی به من داشت و سعید همکار من شد و بعد از چند ماه او مدام جلوی کارفرما به من توهین می کرد تا حقوقش را افزایش دهد، بنابراین احساس کردم موقعیتم را از دست داده ام.

از این رو برای تنبیه او ماجرا را به یکی از دوستانم گفتم و او دو نفر را به من معرفی کرد که حاضر بودند در ازای 2 میلیون تومان به سعید رشوه بدهند. بالاخره باهاشون قرار گذاشتم و گفتم یه نفر نگران اسم من شده، می خوام بهش پول بدی.

وی در ادامه افزود: ابتدا زنگ در را زدم و سعید در را باز کرد اما به تنهایی نرفتم و آنها وارد خانه شدند.

بعد از دقایقی صدای درگیری به گوش رسید و تصمیم گرفتم وارد خانه شوم تا آنها را از انجام کارهایشان بازدارم که ناگهان دیدم همه چیز ساکت شد و دو مرد با یک موبایل و قاب آن از خانه خارج شدند. وقتی رفتم داخل، دیدم سعید کشته شده و بعد از قتل او را زخمی کرده اند.

  نقش کوچک صندوق در پرداخت پول کالدرون -

پس از اعترافات رحمان، دو مرد اجیر نیز دستگیر شدند و آنها به قتل سعید اعتراف کردند و در توضیح ماجرا گفتند: رحمان پس از تماس تلفنی با ما گفت که شخصی به ناموس من چشم دوخته و خانواده ام را به دردسر انداخته است.

روز حادثه برای کشتن سعید به ویلا نرفتیم و فقط می خواستیم او را راضی کنیم. یک بار چند ضربه به سر و صورتش زدیم و قصد رفتن داشتیم که شروع به فحش دادن کرد. وقتی دیدیم او فحش می دهد، عصبانی شدیم و او را کشتیم.

با کارشناسی پزشکی قانونی و پلیسی، اعترافات صریح متهم، گزارش بازسازی صحنه جنایت، برای متهم به اتهام قتل و جنایت کیفرخواست صادر شد که به شعبه دوم دادسرای جنایی ارسال شد. دادگاه استان تهران برای محاکمه و متهمان به زودی محاکمه خواهند شد.

منبع: ایران

دیدگاهتان را بنویسید