فیلم های جشنواره فجر 40/2888 + عکس را به شما تقدیم می کنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایسکانیوز، جشنواره فیلم فجر مهم ترین جشنواره فیلم ایران است که از نیمه بهمن ماه سال 82 هر ساله در تهران برگزار می شود و تاکنون 39 دوره از این جشنواره برگزار شده که آخرین دوره آن در سال 1361 است. بهمن 1394. این جشنواره توسط بنیاد فارابی کینو و زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی به دبیری مسعود نقاش زاده از 12 تا 22 باخمن 1400 برگزار می شود.

ادامه مطلب

فیلم های جشنواره فجر 40 / حناس + عکس را به شما تقدیم می کنیم

در چهلمین جشنواره فیلم فجر 22 فیلم در بخش سودا سیمرغ حضور دارند که در ادامه به معرفی یکی از آنها می پردازیم.

2888

فیلم 2888 یک درام جنگی است که در نگاه اول بیننده ممکن است فکر کند در حال تماشای توپ های محلی است! اما پس از مدتی درام فیلم تشدید می شود و در نهایت کارگردان به هیچ وجه نمی تواند قدرت درام سینمایی خود را توسعه دهد و کارش به آشفتگی تبدیل می شود که باید به زور داستان را دنبال کرد.

کیوان علیمحمدی در فیلم جدیدش به نام 2888 دوست داشت در زمان جنگ ادای احترام زیادی به نیروی هوایی کشور داشته باشد و تجهیزات محدود و جلوه های ویژه در سینمای ایران احتمالاً او را بر آن داشته تا در فیلمی کارگردانی کند که قرار نبود نبرد را به نمایش بگذارد. صحنه های . . نباش. اصولاً یک فیلم جنگی خوب نباید صحنه های اکشن داشته باشد، اما 2888 یک سری عناصر پراکنده است که مثلاً غم انگیز است و باید مخاطب را احساساتی کند.

  اسامی نامزدهای کتاب سال گروه «ادبیات» معرفی شدند.

خلاصه داستان

فیلم «2888» داستانی از روزهای اول جنگ ایران و عراق تا آخرین سال های آن را روایت می کند. بیژن، افسر کنترل شکار در تاریکخانه عملیات، منتظر بازگشت عباس دوران و محمود اسکندری، دو خلبان F-4 است که برای حمله و بمباران به بغداد حمله کردند.

2888

اسامی و بیوگرافی بازیگران فیلم 2888

حمیدرضا پگاه
شیرین اسماعیلی
حامد کمیلی
نرگس محمدی
هادی حجازی فر
آمین حیایی
کمبوجیه خیلی وقت پیش
سام درخشانی
احمد مهرانفر
کوروش تهامی
سیاوش مفیدی
مرتضی اسماعیل کاشی
ساناز مصباخ
علی اوجی
رضا دیوید وندی
شیوا فلاحی
ادل گرشابسبی
و…

باید بگویم؛ کیوان علی محمدی کارگردان این فیلم فیلم های بیشتری چون شهر قصه، گیلدا، ارغوان، شبانه روز و شبانه را در کارنامه هنری خود به ثبت رسانده است.

علی اکبر حیدری نیز فیلمنامه نویس و کارگردان است. او فعالیت حرفه ای خود را در سینما آغاز کرد و در سال ۱۳۹۳ در فیلم ارغوان به کارگردانی امید بنکدار و کیوان علیمحمدی به عنوان فیلمنامه نویس مشغول به کار شد. اگرچه موفقیت این اثر بیشتر از آثار قابل توجه بعدی مانند گیلدا نبود، اما تجربه خوبی برای علی اکبر حیدری بود. او اخیرا فیلم سینمایی شهر داستان را کارگردانی کرده و فیلمنامه آن را نیز نوشته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید