فیفا به ایران هشدار داد

526788 خبر ناگهانی

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) آخرین تصمیمات انضباطی خود را صادر کرد که بر اساس آن چندین فدراسیون فوتبال جریمه و محروم شدند. بر این اساس فیفا به فدراسیون فوتبال ایران در خصوص عدم رعایت قوانین ایمنی در دیدار مقابل عراق در دیدار برگشت مقدماتی جام جهانی 2022 قطر هشدار داد.

ادامه مطلب

مهمترین اقدام انضباطی فیفا علیه تیم های آفریقایی انجام شده است. سنگال که با پیروزی مقابل مصر جواز حضور در جام جهانی را کسب کرده است، باید ۱۷۵ هزار فرانک سوئیس (حدود ۱۷۰ هزار و ۹۰۰ یورو) برای اتفاقات بازی با مصر بپردازد و بازی بین المللی بعدی خود را پشت درهای بسته انجام دهد.

فدراسیون فوتبال نیجریه نیز 150 هزار فرانک سوئیس (حدود 146 هزار و 500 یورو) جریمه شده است و باید بازی بین المللی بعدی خود را بدون تماشاگر انجام دهد. شورش هواداران پس از تساوی یک بر یک در دیدار سرنوشت ساز مقدماتی جام جهانی مقابل غنا به ورزشگاه آسیب رساند.

کمیسیون انضباطی فیفا همچنین تصمیم گرفت فدراسیون فوتبال الجزایر را 3000 فرانک جریمه کند. فدراسیون فوتبال لبنان 100 هزار فرانک و فدراسیون فوتبال سوریه 7500 فرانک به دلیل عدم تامین امنیت و پرتاب اشیا روی زمین در جریان بازی با سوریه در ماه مارس گذشته جریمه شدند.

شیلی، کلمبیا، السالوادور و هندوراس از دیگر تیم هایی بودند که به دلیل تخلفات مختلف جریمه شدند و از حضور در جام جهانی محروم شدند.

منبع: ایسنا

  ردپای خرافات در ادبیات کهن

دیدگاهتان را بنویسید