فیفا به ایران فشار آورد که از بیرانوند در بازی مقابل ولز استفاده نکند

علیرضا بیرانوند که در اوایل نیمه اول در جریان شکست 6 بر 2 ایران مقابل انگلیس در اولین بازی گروه B جام جهانی 2022 قطر 2022 قطر تعویض شد، در اوایل نیمه اول امروز (پنجشنبه) با یک گل تعویض شد. ماسک ویژه در تمرین به نظر می رسید تیم ملی امیدوار به حضور او در ترکیب اصلی ایران در دیدار فردا مقابل ولز باشد اما حالا خبر می رسد که فیفا اجازه نمی دهد دروازه بان شماره یک ایران طبق پروتکل های موجود بازی کند.

به گزارش خبرگزاري انگليس PA (Press Association)، فدراسيون جهاني فوتبال (فيفا) به فدراسيون فوتبال ايران اعلام كرد كه در مورد عليرضا بيرانوند، دروازه بان تيم ملي، پروتكل هاي ضربات فيفا را رعايت كند. بر اساس این گزارش؛ فیفا به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد نباید از بیرانوند که در بازی انگلیس دچار ضربه مغزی شد در بازی ولز استفاده کند.

خبرگزاری PA مطلع شده است که فیفا از زمان مصدومیت دروازه بان 30 ساله تیم ملی ایران هر روز با فدراسیون فوتبال ایران در تماس بوده و به آنها گفته است که باید پروتکل ضربه مغزی فیفا را رعایت کنند و به همین دلیل به بیرانوند اجازه بازی مقابل ولز را نمی دهند.

بر اساس این گزارش؛ پزشک تیم ملی فوتبال ایران حرف آخر را می زند اما فیفا این موضوع را بسیار جدی گرفت و به فدراسیون فوتبال ایران تا حد امکان تاکید کرد که علیرضا بیرانوند نباید مقابل ولز بازی کند.

موسسه خیریه آسیب مغزی Headway نیز گفت: مایه شرمساری است که کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران به بیرانوند اجازه حضور در زمین تا تعویض او را به دنبال مصدومیت داده است.

  دو هزار کشتی در حال آماده سازی برای تماشاگران جام جهانی هستند

دیدگاهتان را بنویسید