فیفا با حذف تیم فوتبال روسیه از پلی آف جام جهانی مخالفت کرد

557294 خبر ناگهانی

طبق اعلام فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)، تیم ملی فوتبال روسیه از جمع تیم های حاضر در مرحله پلی آف جام جهانی 2022 قاره اروپا حذف نخواهد شد.

پس از حمله روسیه به اوکراین، برخی از اهالی فوتبال پس از محرومیت از میزبانی فینال لیگ قهرمانان اروپا در سن پترزبورگ، خواستار تحریم تیم ملی و ممانعت از حضور این تیم در جام جهانی 2022 شدند. همچنین اتحادیه های فوتبال سه کشور لهستان، سوئد و جمهوری چک، اولین رقیب روس ها در مرحله نیمه نهایی پلی آف و دو تیم بعدی از رقبای احتمالی روسیه در فینال پلی آف، اعلام کردند که آماده رویارویی با روسیه در مرحله نیمه نهایی نیستند. جام جهانی پلی آف. قهرمانی.

با این حال فیفا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که تیم ملی روسیه از بازی های پلی آف جام جهانی حذف نخواهد شد که موجی از اعتراض ها و انتقادها را به همراه داشت. با وجود اینکه فیفا مجازات های زیادی را برای روس ها در نظر گرفته است، اما در حال مذاکره برای برگزاری پلی آف طبق برنامه است.

در بیانیه فیفا آمده است: از این پس نمایندگان اتحادیه فوتبال روسیه باید به عنوان تیم اتحادیه فوتبال روسیه و نه به عنوان تیم ملی روسیه در تمامی مسابقات شرکت کنند. این کشور نیز باید در زمین بی طرف و بدون حضور تماشاگر برگزار شود. «در هیچ یک از مسابقات تیم اتحادیه فوتبال روسیه نباید پرچم روسیه برافراشته شود و سرود ملی این کشور پخش شود.

در همین حال روزنامه سان به نقل از فیفا اعلام کرد که در صورت ادامه جنگ روسیه و اوکراین، این احتمال وجود دارد که تیم اتحادیه فوتبال روسیه در صورت صعود به جام جهانی از حضور در این مسابقات محروم شود.

  شرط کسب رتبه معلمان چیست؟ -

سزار کولیا، رئیس اتحادیه فوتبال لهستان در واکنش به تصمیم فیفا، آن را غیرمنطقی خواند و تاکید کرد که تیم ملی فوتبال لهستان تحت هیچ شرایطی مقابل روسیه بازی نخواهد کرد. وی گفت: تصمیم فیفا کاملا غیرقابل قبول است. ما نمی خواهیم در چنین مسابقاتی شرکت کنیم و جایگاهمان هم همین است. تیم ملی لهستان بدون توجه به نام تیم مقابل روسیه بازی نخواهد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید