فولاد هرمزگان در مسیر توسعه

دکتر عطاالله معروف خانی مدیرعامل فولاد هرمزگان در گفتگو با روابط عمومی این شرکت از آغاز ساخت سومین مدول تولید اسفنج آهنی فولاد هرمزگان گفت: واحد دوم تولید گاز صنعتی، ذخیره سازی مخازن آهن اسفنجی. و مگامول بازسازی مستقیم ستاره سیمین هرمز در ایام دهه فجر و همزمان با چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و حضور استاندار هرمزگان گفت.

مدیرعامل فولاد هرمزگان در تشریح این پروژه ها گفت: سومین مدول تولید اسفنج فولاد هرمزگان با ظرفیت تولید 900 هزار تن در سال و سرمایه گذاری حدود 3400 میلیارد فولاد ظرف 30 ماه آینده به بهره برداری می رسد.

معروفی با اشاره به طرح افزایش 500 هزار تنی زیر سقف تهتل که هم اکنون در حال انجام است، گفت: وی گفت: با بهره برداری از مدول سوم کاهش در فولاد هرمزگان، ظرفیت تولید اسفنج آهن این کارخانه به 2 میلیون و 550 هزار تن می رسد و نیاز شرکت به مواد اولیه اولیه برای تولید 2 میلیون تن ورق در سال را تامین می کند. وی تاکید کرد: این پروژه به طور کامل توسط پیمانکاران داخلی اجرا می شود. و سرمایه گذاری لازم برای این پروژه با منابع داخلی شرکت فولاد هرمزگان انجام خواهد شد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان در تشریح پروژه دیگری که قرار است راه اندازی شود، گفت: همزمان با ساخت سومین مدول احیای مستقیم، 30 هزار تن مخازن ذخیره اسفنج آهن ساخته می شود. این پروژه شامل ساخت 4 مخزن 7500 تنی و ظرفیت کل 30 هزار تن با سرمایه گذاری حدود 350 میلیارد تن است و ظرف 24 ماه به بهره برداری می رسد. با استفاده از این پروژه دغدغه ذوب آهن هرمزگان برای ذخیره سازی مناسب آهن اسفنجی از بین می رود و درجه کشسانی تولید فولاد به ویژه در هنگام توقف گاز واحد احیای مستقیم به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. وی همچنین خواستار سرمایه گذاری در این پروژه با استفاده از منابع داخلی شرکت و انجام این کار با پیمانکاران داخلی شد.

  نتایج آزمون کارشناسی ارشد این هفته در سایت این سازمان منتشر می شود

دکتر معروفی سومین پروژه را احداث دومین واحد تولید گاز صنعتی با ظرفیت 10 هزار متر مکعب معمولی اکسیژن در ساعت عنوان کرد.

وی در تشریح این پروژه گفت: دومین واحد تولید گاز صنعتی با ظرفیت 10 هزار متر مکعب معمولی اکسیژن در ساعت حدود 800 میلیارد تن سرمایه گذاری دارد و تا 30 ماه آینده به بهره برداری می رسد.

دکتر معروفی خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این پروژه ظرفیت تولید اکسیژن فولاد هرمزگان به 17 هزار مترمکعب نرمال در ساعت می رسد. وی با بیان اینکه استفاده از این پروژه نیاز کارخانه فولاد به اکسیژن برای تولید 2 میلیون تن ورق در سال را تامین می کند، افزود: این پروژه نیز مانند دو پروژه قبلی با سرمایه گذاری منابع داخلی ساخته می شود. شرکت فولاد هرمزگان و استفاده از حداکثر ساخت داخلی و با پیمانکاران داخلی.

مدیرعامل فولاد هرمزگان در ادامه از پروژه فولاد سیمین هرمز با 10 میلیون تن فولاد به عنوان یکی از بزرگترین کارخانه های فولادی کشور نام برد و گفت: فولاد هرمزگان نقش حداکثری را در توسعه استان هرمزگان ایفا می کند و در حال تبدیل شدن به یک فولاد بزرگ است. هاب کشور به عنوان یکی از شرکای اصلی در طرح تولید 10 میلیون تن فولاد در شرکت ستاره سیمین هرمز مشارکت و سرمایه گذاری کرده و با خرید 30 درصد دیگر از سهام 10 میلیون تنی شرکت ستاره سیمین در مهرماه امسال با بیش از 51 درصد سهام شعبه اصلی این شرکت تازه تاسیس، استان هرمزگان با راه اندازی آن به یکی از قطب های اصلی و بزرگ تولید فولاد کشور تبدیل شده و برای چندین هزار نفر شغل ایجاد می کند.

  مربی خلیج فارس: تمام تلاش خود را می کنیم تا به فینال برسیم

وی همچنین از آغاز ساخت فاز اول این پروژه با ساخت مگا ماژول احیای مستقیم با تولید 1.7 میلیون تن آهن اسفنجی در سال خبر داد که همزمان با طرح های توسعه فولاد هرمزگان تعمیر می شود.

دکتر معروف خانی از آتی پروژه‌های نصب عدسی‌های دیوار جانبی کوره‌های قوس الکتریکی تا پایان سال جاری در فولاد هرمزگان خبر داد که با سرمایه‌گذاری 160 میلیارد تنی و افزایش 120 هزار تنی تولید، تولید خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید