فوتبال کانتری هیچ طراح و بازی ساز ندارد

558390 خبر ناگهانی

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، فوتبال کشورمان سالهاست که طراح و هافبک درجه یک و درجه یک که هافبک به تمام معنا باشد ندارد.

قهرمان بدون بازیکن طراحی
استقلال فرهاد مجیدی که فصل گذشته قهرمان لیگ شد، همواره به دلیل ارائه نکردن بازی زیبا مورد انتقاد کارشناسان قرار گرفته است که شاید یکی از دلایل کمبود بازیکن طراح در تیم مجیدی تیمی باشد، البته در مقطعی رسوند یا مهدی پور. او با شش پاس گل توانست آمار قابل توجهی از خود به جای بگذارد اما خود مجیدی بارها برای جذب بازیکن طراح ابراز علاقه کرده است. اما به دلیل محدودیت زمانی نتوانست چنین بازیکنی را جذب کند.

لیگ ایالتی بازیکن طراح ندارد
از نبود بازیکن طراح در تیم قهرمان لیگ و علاقه فرهاد مجیدی به جذب چنین بازیکنی صحبت کردیم، اما اگر محدودیت های مجیدی را کمی بیشتر توضیح دهیم متوجه می شویم که چنین بازیکن مطرحی در کشور واقعا همه چیز را دارد. ویژگی هافبک و بازی ساز وجود ندارد و اگر بازیکنی با هافبک طراح شباهت داشت قرارداد داشت و در تیم های لیگ کار می کرد.

در مورد گزینه های خارجی با ویژگی های یک هافبک طراح تمام عیار باید گفت که در وهله اول یافتن بازیکنی که آزاد باشد و قرارداد نداشته باشد بسیار سخت است. دوم اینکه اگه همچین بازیکنی پیدا کنی حتما گرون میشه.

زیباترین بازی فولاد و سپاهان
هر چند تیم های سپاهان و فولاد در پایان لیگ بیست و یکم به رتبه های سوم و چهارم لیگ رسیدند، اما به گفته اکثر کارشناسان این دو تیم در طول فصل بازی های بهتری نسبت به سایر تیم ها (به ویژه قهرمان و نایب قهرمان) انجام دادند. یکی از دلایل آن حضور رفیعی و پاتوسی و سبک طراحی آنها در میانه میدان بود.

  گزارش عجیب تلویزیون از افزایش قیمت داروها در ایران!

بازیکنانی که به هافبک طراح نزدیک بودند
فقدان یک بازیکن طراح به تمام معنا در کل لیگ مشهود است. بهترین بازیکنان فصل گذشته لیگ عبارت بودند از سعید صادقی با 14 پاس گل، مهدی ترابی با 11 پاس گل، محسن آذرباد با 10 پاس گل، مهدی مهدی پور با 7 پاس گل، سجاد شهباز زاده و سروش رفیعی به ترتیب با 6 پاس گل. لیگ بیست و یکم این است که هیچ یک از هافبک ها طراح نبوده اند.

وینگر صادقی، وینگر ترابی، مهاجم آذرباد، رفیعی هافبک تهاجمی، شهبازاده مهاجمان هستند و فقط مهدی مهدی پور می توانست برخی از خصوصیات یک هافبک را داشته باشد.

کیفیت بالا در اکثر ویژگی ها
فصل نقل و انتقالات از پایان فصل آغاز شد و تیم هایی که شرایط مالی بهتری دارند در تلاش برای جذب بهترین ها هستند. این در حالی است که سعید صادقی که قراردادش با گل گهر به پایان رسیده و بازیکن آزاد محسوب می شود، از او می خواهد خیلی ها پیدا کند که مهم ترین دلیلش بازی های درخشان فصل گذشته و تعداد پاس گل هایی است که به نام خود ثبت کرده و ملی پوش شده است. او با 7 گل و 14 پاس گل عملا بهترین بازیکن فصل گذشته است. به همین دلیل باشگاه هایی مانند استقلال، پرسپولیس و فولاد برای جذب او تلاش می کنند، البته گل گهر سیرجان نیز پیشنهاد تمدید قرارداد جدیدی به او داده است.

بازار گرم، شک یا تصمیم درست
در روزهای اخیر که نقل و انتقالات لیگ آغاز شد، نام سعید صادقی در صدر اخبار روز قرار گرفت، بازیکنی که گویا از فصل گذشته مورد توجه باشگاه استقلال و خود مجیدی بوده است. بنابراین به نظر می رسد استقلال نسبت به سایر تیم ها شانس بیشتری برای جذب او دارد، اما هر روز اخبار جدیدی از او به گوش می رسد، گویی مدیر برنامه های این بازیکن به همه پیشنهادات بله می گوید و علاوه بر مذاکره با 4 تیم ملی، نگاهی به این موضوع نیز داشته باشید. انتقال این بازیکن به خارج از کشور حتی در شرایطی که اخباری مبنی بر مذاکره مستقیم مجیدی با صادقی مدیر برنامه های صادقی برای پیوستن به تیم اتحاد کلبا به بیرون درز کرده است، گمانه زنی ها مبنی بر پیشنهاد 24 میلیارد دلاری گل گهر برای تمدید قرارداد وجود دارد.

  فشار انگیزه پرسپولیس را افزایش می دهد

موضوع انتقال سعید صادقی و اخباری که درباره او منتشر شده از جمله مواردی است که حداقل در لیگ ما بی سابقه است. چون اگر بازیکن واقعاً طرفدار آبی ها باشد دیگر نیازی به رفت و برگشت و مذاکره با سایر گزینه های داخلی از جمله حریف (پرسپولیس) نیست. اما ظاهرا صادقی و مدیر برنامه هایش به دنبال بازاری داغ برای بالاترین قیمت و درآمد هستند.
هواداران استقلال که دوست دارند او را با پیراهن تیم محبوب خود ببینند، معتقدند او منتظر انتخاب سرمربی استقلال است تا پس از آن قراردادش نهایی شود، قولی که کارکنان استقلال به هواداران داده اند. در هر صورت او به مرور زمان مشخص می کند که در حول و حوش انتقال سعید صادقی و استقلال او چه اتفاقی خواهد افتاد: آیا واقعا دوست دارد آبی بپوشد یا نه؟

رضا بلوچی

دیدگاهتان را بنویسید