فواید و اثرات مثبت نور طبیعی در محیط کار

515134 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، نور طبیعی بدون شک یکی از بهترین راه ها برای افزایش خلاقیت و بهره وری در محیط کار است. تجربه نشان داده است که کار در اتاقی با نورگیر بزرگ به طور همزمان باعث بهبود کیفیت خواب و بهبود خلق و خو و خلاقیت می شود.

بیشتر بخوانید:

نحوه پاک کردن لکه خون از روی لباس در خانه

سطح ویتامین D را افزایش می دهد

ویتامین D یک ویتامین مهم برای سلامت بدن است. کمبود این ویتامین ضروری می تواند باعث آسم، چاقی، آنفولانزا، دیابت، بیماری های قلبی عروقی و در موارد نادر سرطان شود. ویتامین D سیستم ایمنی بدن را تنظیم می کند، وزن را سالم نگه می دارد و عملکرد ذهنی را بهبود می بخشد. ویتامین D از طریق پوست جذب می شود. به خصوص اگر به پلک نگاه کنید تاثیر بیشتری دارد. بنابراین برای اینکه نور بیشتری روی پوست خود داشته باشید، پرده ها را از روی کابینت بردارید. نور طبیعی خلق و خو را نیز بهبود می بخشد.

خلق و خو را بهبود می بخشد

وقتی عصبانی و ناراحت هستیم، خلاقیت و بهره وری خوبی نداریم. در نتیجه سطح تمرکز ما کاهش می یابد. خوشبختانه راه های زیادی برای بهبود خلق و خوی در دراز مدت وجود دارد که اولین و مهم ترین آنها تامین نور طبیعی بدن است. اگر محل کار ما نور طبیعی کافی داشته باشد، بعید است که در معرض مشکلاتی مانند افسردگی، اختلالات فصلی یا دوقطبی قرار بگیریم. مطالعات نشان می دهد که نور طبیعی به ما کمک می کند احساس شادی و آرامش کمتری داشته باشیم.خطر مشکلاتی مانند استرس. بنابراین همیشه باید مکانی را پیدا کنید که دارای پنجره های بزرگ و نور کافی برای رسیدن به آن باشد.

  توقیف یک شناور حامل 106 هزار لیتر سوخت قاچاق

خلاقیت را افزایش می دهد

همه چیز در دنیا به نور نیاز دارد تا خوب کار کند. گیاهان نیز برای فتوسنتز به نور نیاز دارند. حیوانات همچنین برای تنظیم ریتم شبانه روزی و شکار خود به نور روز نیاز دارند. ما به عنوان انسان به نور طبیعی نیاز داریم. نور طبیعی درک ما از رنگ ها و قدرت بینایی را افزایش می دهد و این عاملی برای افزایش خلاقیت خواهد بود.

باعث صرفه جویی در پول می شود

قطعا وقتی اتاق کار پنجره های بزرگی داشته باشد و نور طبیعی به آن برسد 45 درصد از قبض برق کاسته می شود زیرا دیگر نیازی به روشن شدن لامپ نیست و می توانید از نور طبیعی و مزایای آن بهره مند شوید. در نتیجه بسیار مقرون به صرفه است.

کیفیت خواب را بهبود می بخشد

مطالعات نشان می دهد که ارتباط قوی بین کیفیت خواب و نور طبیعی در خانه وجود دارد. مطالعات همچنین نشان می دهد افرادی که هر روز هنگام کار کنار پنجره می نشینند، هر شب 46 دقیقه بیشتر از افرادی که در معرض نور طبیعی قرار نمی گیرند، می خوابند.

در نتیجه، نور طبیعی بیشتر و خواب عمیق‌تر و مشکلات خواب کمتری مانند نفخ، صحبت کردن یا راه رفتن را تجربه می‌کنند، زیرا نور تأثیر زیادی بر ریتم شبانه‌روزی بدن دارد و به بدن ما می‌آموزد که چگونه هورمون‌هایی مانند ملاتونین ترشح کند و تنظیم کند. دما و چرخه خواب طبیعی

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید