فواید فیبر غذایی برای جلوگیری از حساسیت های پوستی

554806 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، این مطالعه به طور بالقوه می تواند منجر به درمان های جدیدی برای پیشگیری یا درمان آلرژی شود.

بیشتر بخوانید:

پروفسور بن مارسلین، سرپرست تحقیقات دانشگاه موناش استرالیا، گفت: تخمیر فیبر باکتریایی توسط باکتری ها و تولید اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه (SCFAs) پس از تخمیر، به ویژه بوتیرات، موش ها را از درماتیت آتوپیک محافظت می کند. . »

اگرچه به خوبی ثابت شده است که میکروبیوم روده سیستم ایمنی را تشکیل می دهد، تأثیر آن بر روی پوست کمتر مورد مطالعه قرار گرفته است.

پروفسور مارسلند گفت: «کار قبلی گروه ما بر روی فواید سلامتی SCFAها در روده و همچنین در سایر زمینه‌ها مانند ریه‌ها و سیستم قلبی عروقی متمرکز بود. ما می خواستیم بدانیم که آیا این فرآیند می تواند به پوست سرایت کند یا خیر.

محققان به موش‌ها با رژیم غذایی سرشار از فیبر قابل تخمیر تغذیه کردند یا SCFAهای خالص شده را به آنها دادند. پروفسور مارسلند گفت: “این درمان عمیقاً در برابر التهاب پوستی آلرژیک محافظت می کند.”

آنها بوتیرات را با ایزوتوپ ها برچسب گذاری می کنند و آن را در بدن ردیابی می کنند. تنها چند دقیقه طول کشید تا به پوست برسد و متابولیسم کراتینوسیت ها را افزایش دهد و آنها را به بلوغ برساند و اجزای ساختاری کلیدی مورد نیاز برای یک سد پوستی سالم را تولید کند.

وی گفت: نتیجه این شد که سد پوستی در برابر عوامل حساسیت زا تقویت شد که معمولاً با نفوذ به سد پوستی، سیستم ایمنی بدن را فعال می کند و در این مدل ها واکنش آلرژیک ایجاد می کند.

  ما درهای خود را به روی فلسطین باز می کنیم

به نظر می رسد که سیستم ایمنی یک مانع پوستی ثانویه برای این عملکرد بوده است.

بهبود فعال سد پوستی می تواند اثرات محافظتی در برابر قرار گرفتن در معرض محیط داشته باشد که باعث ایجاد آلرژی و شاید حتی سایر بیماری های پوستی ناشی از یک سد پوستی آسیب دیده یا ضعیف می شود. مارسلند گفت SCFA ها را می توان به صورت خوراکی یا مستقیم روی پوست به عنوان کرم استفاده کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید