فواید بی سابقه برای سلامتی گول ها

562848 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، شاید جالب باشد بدانید که حس خوشایند لمس شدن توسط افراد و سایر حیوانات اجتماعی از اوایل کودکی تا پیری تاثیر مثبتی روی آن ها می گذارد. یک مسیر خاص نخاعی که توسط نوروپپتیدهای PROK2 هدایت می‌شود، فقط احساسات خوشایند را از پوست به مغز می‌فرستد، اما نحوه انجام این کار در این بخش در مورد سلامت مرطوب و اثرات مثبت صفرا اطلاعات مفیدی را از شخصی که دوست دارید، یعنی همسرتان دریافت خواهید کرد. یا پدر و مادرت

بیشتر بخوانید:

فواید و اثرات مثبت نوازش نوزاد

تحقیقات نشان می دهد که لمس ملایم و نوازشگر نقش مهمی در رشد اولیه دوران کودکی دارد. اما هر شکلی از عشق فیزیکی، مانند در آغوش گرفتن، در آغوش گرفتن، گرفتن دست و نوازش های آرام بخش که حسی خوشایند را تداعی می کند، باعث می شود در هر مرحله از زندگی احساس امنیت و حمایت کنیم.

به عنوان مثال، در دوران سلطنت نیکولای چائوشسکو; نوزادان رومانیایی در یتیم خانه ها نگهداری می شدند که در سنین پایین در گهواره ها و تماس پوست به پوست خود تنها رها می شدند. در بزرگسالی متصل است.

تاثیر شگفت انگیز نوازش مغز

شما می توانید از طریق نتایج تحقیقات دریابید که لمس دلپذیر همسر یا یکی از اعضای خانواده شما چقدر سیگنال های احساس خوب را از پوست به مغز شما ارسال می کند. تحقیقات جدید روی موش ها نشان می دهد که لمس آنها، چه با در آغوش گرفتن یا نوازش اطلاعات مربوط به لذت. رمزگذاری شده است، اما نحوه رمزگذاری و انتقال این اطلاعات لمسی از نورون های حسی به نخاع ناشناخته باقی مانده است. نتایج، اثرات شگفت انگیز صفرا در مغز این حیوانات را نشان داد و ثابت کرد.

  آیا می دانید وزن ویروس کرونا در جهان چقدر است؟

معمولاً اگر حیوانی شما را نشناسد از هرگونه تماسی اجتناب می کند زیرا می تواند یک تهدید محسوب شود. اما محققان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس محیطی را ایجاد کرده اند که با قلم موی نرم روی موش ها نقاشی می کند تا آنها را از ترس محافظت کند و احساس بهتری در آنها ایجاد کند.

حس خوشایند لمس و احساس ناخوشایند خارش را منتقل کنید

در یک سری آزمایشات پیچیده، محققان یک مدار عصبی خاص و یک نوروپپتید به نام namproquincticin 2 را شناسایی کرده اند که به سادگی برای ارسال سیگنال های حسی از پوست به مغز از طریق نخاع ارسال می شود.

جالب اینجاست که وقتی محققان امکان ارسال این سیگنال‌ها به ستون فقرات را مسدود کردند، حیوانات برای نوازش به مکان خاصی در زیستگاه خود آمدند. آنها علاقه خود را برای بازدید از این منطقه از دست دادند. در مقابل، تعدادی دیگر از روان رنجورها برای ارسال احساسات ناخوشایند ناشی از خارش پوست فرستاده می شوند.

پروسینکتین 2 و گیرنده های نخاعی آن بسیار مهم هستند

به طور کلی، PROK2 نوروپپتیدی است که حس خوشایند لمس را به نورون های PROKR2 در ستون فقرات منتقل می کند. در آینده ای نه چندان دور، می توان از درمان های مبتنی بر PROK2 برای مشکلات سلامت روان مانند اوتیسم استفاده کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید