فواید برای گیاهخواران

541105 خبر ناگهانی

از آنجایی که تخمین زده می شود که 70 درصد بیماری ها ناشی از رژیم غذایی است، یک رژیم غذایی سالم می تواند نقش بسیار موثری در بهبود سلامت کلی شما داشته باشد. یکی از این رژیم های غذایی سالم که مطالعات بسیاری به فواید آن اشاره کرده اند، رژیم گیاهخواری است که اخیراً مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. امروزه یافتن غذاهای گیاهی لذیذ و مناسب تقریبا دردسر کمتری دارد و دسترسی شما به این غذاها بسیار راحت تر از قبل است. بنابراین، مسیر زندگی سالم‌تر بسیار آسان‌تر شده است، اما چرا گیاه‌خواری برای شما خوب است؟ اگر می خواهید پاسخ این سوال را بدانید با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

1. گیاهخواری از سرطان جلوگیری می کند

مصرف منظم میوه ها و سبزیجات می تواند در پیشگیری از سرطان بسیار موثر باشد. شواهد نشان می دهد که گیاهخواران کمتر از سایر افراد به سرطان مبتلا می شوند. مطالعات نشان می دهد که مصرف گوشت قرمز و گوشت های فرآوری شده با افزایش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ مرتبط است. کاهش خطر ابتلا به سرطان می تواند دلیل خوبی برای خوردن میوه ها و سبزیجات باشد.

با این حال، اگرچه گیاهخواران عسل مصرف نمی کنند، فواید آن در برابر سرطان عسل بارها در مطالعات مورد بحث قرار گرفته است. بهترین عسل اصل را می توانید با خرید اینترنتی یا اینترنتی تهیه کنید. برای بهره مندی از فواید عسل، خرید عسل با کیفیت بسیار مهم است.

2. گیاهخواری خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد

رژیم های گیاهخواری به طور طبیعی سرشار از چربی های اشباع شده و کلسترول پایین هستند و حاوی مواد مغذی گیاهی بیشتری نسبت به اکثر رژیم های غذایی مبتنی بر گوشت هستند. مطالعات نشان می دهد که مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی در میان گیاهخواران 24 درصد کمتر از غیر گیاهخواران است. یک رژیم غذایی گیاهی کم چرب همچنین می تواند پیشرفت بیماری عروق کرونر قلب را معکوس کند. یکی از مهم ترین مواد غذایی در رژیم گیاهخواری کره بادام زمینی است که بارها به فواید آن برای سلامت قلب و عروق اشاره شده است. می توانید بهترین مارک کره بادام زمینی را از برندهایی مانند ایگل و جف با قیمتی مناسب خریداری کنید و از مزایای استثنایی این غذا بهره مند شوید.

  ترکیه در صورت حمله به کدام مناطق سوریه حمله خواهد کرد؟

3. گیاهخواری می تواند به کاهش وزن و حفظ وزن سالم کمک کند

به طور متوسط، گیاهخواران شاخص توده بدنی (BMI) کمتری نسبت به گوشتخواران دارند. مطالعات نشان می دهد که سطح BMI در گیاهخواران در هر سن و جنس کمتر است. این ممکن است به این دلیل باشد که گیاهخواران غذاهای کم کالری و غنی از فیبر مانند میوه ها و سبزیجات مصرف می کنند.

4. گیاهخواری می تواند امید به زندگی را افزایش دهد

مطالعات نشان می دهد که گیاهخواران می توانند شش سال بیشتر از گوشتخواران عمر کنند. رژیم غذایی گیاهی سرشار از فیبر، مواد مغذی گیاهی، آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و مواد معدنی است که می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و روند پیری را کند کند. علاوه بر این، رژیم گیاهخواری می تواند در پیشگیری از برخی بیماری ها موثر باشد. به همین دلیل طبیعی است که گیاهخواران بیشتر عمر کنند.

5. گیاهخواری می تواند به جلوگیری از آلودگی های سمی در غذا کمک کند

غذاهای گوشتی ممکن است حاوی آلاینده هایی مانند هورمون ها، علف کش ها، آفت کش ها و آنتی بیوتیک ها باشند. از آنجایی که همه این سموم محلول در چربی هستند، می‌توان آن‌ها را در گوشت حیوانات چرب متمرکز کرد. علاوه بر این، غذاهای حیوانی ممکن است حاوی ویروس ها، باکتری ها و انگل هایی مانند سالمونلا، تریچین و سایر کرم ها و انگل های توکسوپلاسموز باشد.

6. گیاهخواری به کاهش گرمایش زمین کمک می کند

سازمان ملل متحد در سال 2006 اعلام کرد که گاوها بیشتر از خودروها و کامیون ها در انتشار گازهای گلخانه ای نقش دارند. بنابراین، مهم ترین قدمی که می توانید برای کاهش گرمایش زمین بردارید، گیاهخوار شدن است.

  قیمت آجیل و خشکبار چهارشنبه 2 دی 1401

7. گیاهخواری منطق اقتصادی دارد

رژیم گیاهخواری نه تنها برای سلامتی، بلکه برای اقتصاد شما نیز مفید است. بیماری های مزمن مرتبط با رژیم غذایی می تواند منجر به هزینه های مستقیم پزشکی و اثرات غیرمستقیم مانند کاهش بهره وری شود. بیماری های مرتبط با رژیم غذایی پرهزینه و قابل پیشگیری هستند. بنابراین نتیجه واضح این است که اگر اکنون سالم‌تر غذا بخورید، هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی خود را در آینده کاهش خواهید داد.

8. گیاهخواری می تواند به پایان دادن به گرسنگی در جهان کمک کند

در هر 3.6 ثانیه یک نفر در جهان از گرسنگی جان خود را از دست می دهد و متأسفانه بیشتر قربانیان را کودکان زیر پنج سال تشکیل می دهند. به طور متوسط ​​40 درصد از تولید غلات جهان صرف خوراک دام می شود. کارشناسان می گویند اگر تمام مواد غذایی رشد یافته در جهان به جای حیوانات مستقیماً به انسان داده شود، حدود 70 درصد غذای بیشتری به جهان تحویل داده می شود که برای تغذیه 4 میلیارد نفر دیگر کافی است.

9. گیاهخواری به ما کمک می کند تا انرژی بیشتری داشته باشیم

تغذیه خوب می تواند انرژی قابل استفاده بیشتری تولید کند. چربی اضافی در خون به این معنی است که رگ ها به درستی باز نمی شوند و ماهیچه های شما اکسیژن کافی دریافت نمی کنند. نتیجه خستگی بیشتر است. برعکس، وقتی غلات کامل، حبوبات، میوه ها و سبزیجات سرشار از کربوهیدرات های پیچیده مصرف می کنید، سوخت بیشتری دریافت می کنید و در نتیجه انرژی بیشتری دریافت می کنید.

10. گیاهخواری باعث می شود در حیوانات بهتر شویم

حیوانات در مزارع امروزی در برابر ظلمی که ممکن است تجربه کنند از حمایت قانونی برخوردار نیستند. از سوی دیگر، این حیوانات به اندازه گربه ها و سگ هایی که در خانه از آنها مراقبت می کنیم باهوش هستند و می توانند درد را احساس کنند. در عین حال، سبک زندگی گیاهخواری روحیه مهربانی و شفقت را در ما القا می کند و باعث می شود جامعه بهتری داشته باشیم و سعی کنیم بیشتر از اینکه از حیوانات بهره برداری کنیم، از آنها مراقبت کنیم.

  حضور اعضای فجرسپاسی در مزار محمود یاوری

منبع: نمناک

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید