فقط یک نفر در پرونده حرم رضوی متهم شده است

رئیس قاضی خراسان رضوی گفت: پس از حادثه معبد رضوی و حمله به سه روحانی، متهمان احضار شده اند اما مدرکی مبنی بر هدایت، مساعدت و حمایت متهم و یک نفر در پرونده دریافت نشده است.

غلامعلی صادقی روز دوشنبه در گفت‌وگوی تلویزیونی گفت: پس از حادثه حرم رضوی دوربین‌های صحن مطهر تهیه شد و شهادت شاهدان کمک زیادی به این پرونده کرد. همچنین اظهارات متهم و تعدادی از مظنونان دستگیر شده در این ماجرا سلب شد.

وی خاطرنشان کرد: طبق تحقیقات انجام شده متهم متاثر از عقاید و جریانات تکفیری بوده و محاربه، قتل عمد و چاقوکشی از جمله اتهامات متهم است و دادگاه صالح برای رسیدگی به این پرونده دادگاه انقلاب است. بلافاصله نصب خواهد شد.

رئیس شورای قضایی خراسان رضوی در خصوص آشنایی متهم با سه روحانی مضروب افزود: متهم و این سه روحانی نبودند و او به دلیل تفکرات تکفیری خود این اقدام وحشیانه را انجام داد.

وی در خصوص نحوه ورود سلاح سرد به حرم مطهر رضوی گفت: متهم در فضای مجازی آموزش نصب سلاح در عملیات انتحاری را دیده و به طرز ماهرانه ای سلاح را در معبد نصب کرده است.

رئیس قاضی خراسان رضوی افزود: در این حادثه ابتدا شهید دارایی و سپس شهید اصلانی مورد حمله قرار گرفت و نفر سوم حجت الاسلام پاکدامن بود که مورد اصابت چاقو قرار گرفت و این سه اقدام کمتر از 2 دقیقه طول کشید.

صادقی خاطرنشان کرد: این حمله به این سه روحانی غافلگیرکننده بوده و طبق فیلم های موجود تا زمان حمله حرکت مشکوکی صورت نگرفته است.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

وی افزود: پرونده دیگری نیز تشکیل شده و افرادی که در این حادثه سهل انگاری یا سهل انگاری کرده اند در حال رسیدگی است.

یک تروریست تکفیری روز سه شنبه 18 فروردین ماه در صحن پیامبر اکرم (ص) در حرم امام رضا (ع) با چاقو به سه روحانی حمله کرد و آنها را به شدت مجروح کرد.

هر سه روحانی کشته شده در این حادثه از جهادگران و فعالان فرهنگی حومه مشهد بودند.

در پی این حمله تروریستی، حجت‌الاسلام محمد اصلانی که برادر دو شهید بود، در همان لحظات اولیه که پنجشنبه شب گذشته بر اثر جراحات وارده به شهادت رسیده بود، به شهادت رسید.

مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام اصلانی پنجشنبه گذشته با حضور گسترده مردم و مسئولان از میدان شهدا تا حرم رضوی برگزار شد. پیکر شهید دارایی روز جمعه در مشهد تشییع شد. رضوی در سال ۱۳۷۳ به خاک سپرده شد/ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید